Bracia Kluza zakończą sezon na domowych odcinkach

Mimo konieczności odwołania, zaplanowanego na początek kwietnia 4. Rajdu Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, organizatorzy nie zrezygnowali z planów uhonorowania legendarnego kierowcy rajdowego z Łapanowa. Kilka dni po 51. rocznicy urodzin trzykrotnego Mistrza Polski (19 października 1969) kierowcy i piloci zmierzą się z odcinkami specjalnymi Platinum Rally Sprint im. Janusza Kuliga. Lista zgłoszeń imprezy, nad którą patronat objęli Państwo Helena i Jan Kulig liczy łącznie 33 załogi.

Mocny skład ma grupa reprezentantów Wieliczki. W swojej domowej imprezie, pierwszy numer startowy otrzymali Waldemar Kluza i Bartosz Herban. Tegoroczny II wicemistrz Polski GSMP i zwycięzca wielickiego Memoriału z sezonu 2017, zamienia wyścigową Skodę Fabia na swojego treningowego Mitsubishi Lancera Evo IX. Za kierownicę białego Renault Clio II Sport wraca również drugi z braci – Grzegorz Kluza, który podobnie jak rok temu utworzy załogę z Anną Gabryś – Frej. Kluza Racing Team zakończy sezon wyjątkowym akcentem, w domowej imprezie i w pełnym składzie.

Waldemar Kluza: Ten rok zmienił i pokrzyżował wiele sportowych planów, a te kilka tygodni było naprawdę intensywnych. Dotychczas Wieliczka i Brzegi kojarzyły nam się z początkiem sezonu, ale wielkie gratulacje należą się organizatorom, że wbrew przeciwnościom, zawody dojdą do skutku. Szkoda, że nie w kwietniu i w mocno zmienionej formie, ale dobrze, że możemy się spotkać i w rajdowym stylu uczcić pamięć Janusza Kuliga.  

Wracam do Lancera po dłuższej przerwie, ale postaram się pojechać jak najszybciej. Sam udział w tej imprezie jest dla mnie i dla Grześka, niezwykle cenny, ale na finał sezonu obydwaj celujemy w dobry wynik. Zapraszamy do śledzenia rywalizacji i trzymajcie mocno kciuki za załogi Kluza / Herban oraz Kluza / Gabryś – Frej. 

W Platinum Rally Sprint im. Janusza Kuliga załogi Kluza Racing Team wspierać będą: ROWE Motor Oil, Stalco, Jania Construction, GT-Bergmann, AutoCzesciValdi.pl, Primo oraz partnerzy medialni UMA Fotografia i Buchti.pl Promotion.