Cenne punkty do zdobycia na szutrowych trasach Rajdu Gdańsk Baltic Cup

Po emocjach pierwszej, asfaltowej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2017 przyszedł czas na rywalizację na nawierzchni szutrowej. Już dziś oficjalną ceremonią startu w Gdańsku rozpocznie się 14. Rajd Gdańsk Baltic Cup. Ta eliminacja, jako jedyna w RSMP 2017 odbędzie się na luźnej nawierzchni, co gwarantuje kibicom wyjątkowo widowiskowe przejazdy. Do rywalizacji stają 33 załogi, a wśród nich także Jacek Jurecki i Michał Trela reprezentujący BlachDom Plus EvoTech Rally Team. Duet z Bielska-Białej powalczy o punkty wśród samochodów 2WD po raz kolejny w Peugeocie 208 R2, a będzie to debiut tego samochodu na szutrach. Tegoroczna edycja to dwa etapy i w sumie dziesięć odcinków specjalnych. Zwycięzców wyłoni walka na trasie o długości 137 kilometrów.

Jacek Jurecki: „Jestem bardzo szczęśliwy, że możemy w ten weekend znów stanąć do rywalizacji w RSMP. Początek sezonu był dla nas pechowy, ale dzięki ogromnemu zaangażowaniu firm ASC, Pokrycia Dachowe Pniok SylwesterBlachdom Plus, EvoTech, Eko-Wtór Jakubiec, Albud Okna i Drzwi oraz Iwonex-Bud udało się na czas odbudować naszego Peugeota i jesteśmy w pełni gotowi do walki, a przygoda ze Świdnicy została już tylko wspomnieniem.

Teraz stajemy przed nowym wyzwaniem i odcinkami, które wymagają diametralnej zmiany stylu jazdy. Rywalizacja będzie bardzo widowiskowa, ale dużo bardziej wymagająca. Nie mamy zbyt wielu okazji do zmierzenia się z nawierzchnią szutrową, ale ja lubię takie warunki, więc dla mnie to dobra odmiana.

Będzie to pierwszy start na szutrach w 208-ce, ale mamy za sobą pierwsze testowe kilometry i wszystko wygląda pozytywnie. Przyjechaliśmy do Gdańska mocno zmotywowani, żeby walczyć o jak najlepszą lokatę i punkty. Trzymajcie kciuki za BlachDom Plus EvoTech Rally Team.”

W 14. Rajdzie Gdańsk Baltic Cup duet Jurecki / Trela wspierać będą: Blachdom Plus, EvoTech, Eko-Wtór Jakubiec, Albud Okna i Drzwi, Iwonex-Bud, ASC, Pokrycia Dachowe Pniok Sylwester oraz Buchti.pl Promotion.