Daniel Chwist rozpocznie sezon od słowackiego Rallye Tatry

Rally Islas Canarias to nie jedyna impreza, podczas której w ten weekend możemy kibicować załogom obsługiwanym przez Rallytechnology. Dariusz Poloński i Łukasz Sitek walczą w drugiej rundzie ERC, a Daniel Chwist wystartuje dziś do odcinków specjalnych 46. Rallye Tatry 2019. Trasa zaplanowanej w dniach 4-5 maja, drugiej rundy Rajdowych Mistrzostw Słowacji liczyć będzie prawie 140 km. Załogi w sobotnim etapie pokonają 7 prób, a pierwsza z nich ruszy o 13:31. Na niedzielę przewidziano kolejne pięć odcinków, a w tym trzy  przejazdy najdłuższej próby Tatranská  (15,6 km).

Do Popradu zjechało łącznie 45 załóg ze Słowacji, Czech i Polski. Daniel Chwist i Kamil Heller otrzymali 10. numer startowy. Dla kierowcy i20 R5 będzie to pierwszy start w tym sezonie, a także pierwszy wspólny rajd tego duetu. Ich Hyundai w klasie 2 zdominowanej przez Skody i Fordy, będzie jednym z dziesięciu samochodów R5, jakie w ten weekend będą mogli zobaczyć kibice.

Robert Gabryszewski (szef zespołu Rallytechnology): „Rozpoczynamy piąty sezon naszej współpracy z Danielem. Mimo, że od kilku lat jego program ogranicza się tylko do kilku startów, to zawsze  notuje dobre, solidne wyniki. W ten weekend przyjdzie nam się zmierzyć z mocną międzynarodową obsadą i przedstawicielami czołówki kierowców zza naszej południowej granicy. Prawie jedna czwarta całej stawki będzie dysponować samochodami R5, a ponad połowa rajdówkami z napędem na cztery koła.. Nasz czwarty start zapowiada się bardzo emocjonująco. Daniel lubi i dobrze zna specyfikę tych tras, na których pojawi się już po raz czwarty. Liczymy więc na kolejny cenny wynik. Trzymajcie kciuki za duet Chwist / Heller. Zapraszamy na 46. Rallye Tatry 2019.”