GK Forge Rally Team przed inauguracją Mistrzostw Czech

Niespełna dwa tygodnie po rozpoczęciu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski czekają nas kolejne sportowe emocje. 29 kwietnia rusza Rally Sumava – Klatovy, pierwsza z sześciu zaplanowanych w 2016, rund Mistrzostw Czech. W stawce załóg zobaczymy również Polaków. Bracia Jarosław i Marcin Szeja rozpoczynają swój drugi pełny sezon startów w Subaru Impreza Sti przygotowywanym przez czeską stajnię ROTO.

Jarek Szeja: „Z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie. Jedziemy na Rally Sumava z wielkim bagażem doświadczeń z zeszłego sezonu, więc będzie to dla nas inne wyzwanie. Po udanym starcie w Rajdzie Lavanttal jesteśmy bardzo pozytywnie i bojowo nastawieni. Nasze Subaru przez ten czas zostało przeglądnięte i jeszcze dopracowane, więc wszystko gotowe. Nie da się ukryć, że nastroje w zespole są również diametralnie inne niż wtedy, gdy musieliśmy wszystko przygotować w ostatniej chwili. Teraz wszystko rozplanowaliśmy i czekamy na start. Jedziemy z jednym celem – walczyć o zwycięstwo w klasie i jak najwyższe miejsce w „generalce”. Rywali mamy mocnych, ale my sami też jesteśmy dużo lepiej przygotowani do tej walki. Mam nadzieję, że będziecie śledzić wyniki i trzymać mocno kciuki.”

 

Marcin Szeja: „O żadnym starcie w rajdach nie można powiedzieć, że będzie łatwy, ale pod wieloma względami rozpoczęcie tego sezonu będzie dla nas prostsze. Mieliśmy rok temu głowy pełne różnych myśli i spraw. Teraz możemy się skupić tylko na tym, żeby walczyć o wynik. Rezultat z Austrii dał nam dowód, na to, że nie zmarnowaliśmy czasu przed sezonem i jesteśmy dobrze przygotowani. Mam nadzieję, że sama przyjemność z jazdy też będzie dużo większa.

Lista zgłoszeń jest imponująca. Jeśli zsumować wszystkie cykle, które będą rozegrane na tym rajdzie, to zbierze się ponad 160 samochodów i aż dwanaście R5. W Klasie 3 przyjdzie nam się zmierzyć z 16 rywalami, a w tym również z Sebastianem Fryczem. W czwartek zaczynamy zapoznanie, a w piątek wieczorem startujemy do pierwszego odcinka, bardzo widowiskowej próby, przejeżdżanej w konfiguracji kilku okrążeni, a to wszystko przy ogromnym tłumie kibiców. Na koniec dnia organizator przygotował jeszcze nocne odcinki, więc na początek mamy to, co w czeskich rajdach najlepsze. Zapraszam wszystkich na Rajd Sumava.”

Partnerami załogi Jarosław Szeja / Marcin Szeja w sezonie 2016 będą: GK FORGE – obróbka plastyczna metali, ROTO, DARMA, DECO-CAR, EUROGOLD, MINIMAX, VIRALSEED i POKRYCIA DACHOWE PNIOK SYLWESTER.

Pliki źródłowe:
Komunikat_prasowy_GK_Forge_Rally_Team_przed_startem_Rally_Sumava_36_2016
Komunikat_prasowy_GK_Forge_Rally_Team_przed_startem_Rally_Sumava_36_2016

Leave a Comment