Godula i Nowak skoncentrowani przed Rajdem Festiwalowym

Rajd Festiwalowy w kalendarzu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska 2019 zagościł dość niespodziewanie. W swojej 50-letniej historii po raz pierwszy zostanie włączony do śląskich rozgrywek. Zapowiada się jednak, że jubileuszowa edycja będzie ciężkim sprawdzianem dla załóg walczących o mistrzowskie laury.

W Opolu pojawi się cała czołówka klasyfikacji zmagań inauguracji sezonu w Głubczycach. Łukasz Godula i Daniel Nowak, którzy przed drugą rundą zajmują ex equo z duetem Rokita / Habuda, trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, na odcinki ruszą z czwartym numerem startowym. W Rajdzie Ziemi Głubczyckiej zaprezentowali świetną jazdę i potwierdzili, że w nowym samochodzie są coraz bardziej konkurencyjni, jednak do debiutu w Rajdzie Festiwalowym podchodzą z dużym dystansem i bardzo mocno skoncentrowani.

Pierwsze rajdowe emocje przyniesie sobotni wieczór, gdy załogi staną na starcie do wieczornego prologu. To jednak tylko rozgrzewka przed niedzielną częścią rajdu, która składać się będzie z sześciu odcinków. Dystans tegorocznej edycji wzrósł ponad dwukrotnie, a zawodnicy będą mieć do pokonania 45 km. To, co pozostało niezmienne, to charakterystyka bardzo szybkich odcinków, a zapowiada się, że w ten weekend tempo rywalizacji jeszcze wzrośnie.

Łukasz Godula: „Po starcie w Głubczycach, w ten weekend po raz kolejny zmierzymy się z odcinkami specjalnymi Opolszczyzny. Już po on-boardach widać, że czeka na nas jeszcze bardziej wymagający rajd.  Wyzwaniem nie będą techniczne kręte próby, ale szybkie partie i wysokie tempo.

Już samo to byłoby ciężką próbą dla załóg i samochodów, ale dodatkowo zapowiadane są mocne upały, dlatego do tego startu trzeba podejść z dużym rozsądkiem. Podejmowanie za dużego ryzyka może się skończyć poza drogą, albo kosztowną awarią i utratą punktów. Kluczem do dobrego wyniku będzie przemyślana strategia i znalezienie wyważonego tempa. Sezon rozpoczęliśmy dobrym rezultatem, więc z takim samym założeniem chcielibyśmy zamknąć jego pierwszą część.”

W drugiej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, tak jak w całym sezonie 2019, Łukasza Godulę i Daniela Nowaka wspierać będą Kowax Welding, Autotest i BudTor oraz odpowiedzialna za przygotowanie Hondy ekipa Kostka Serwis Motorsport.