Jurecki i Trela nie zwalniają tempa i odnoszą kolejne zwycięstwo

Wrzesień jest dla załogi Blachdom Plus EvoTech Rally Team niezwykle udany. Po wygraniu klasy 2WD w Rajdzie Dolnośląskim i zaciętym pojedynku z Rafałem Kręciochem na odcinkach Rajdu Wisły, po raz trzeci Jacek Jurecki i Michał Trela dali swoim kibicom niezwykłe powody do dumy. Duet wywozi z przedostatniej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski zwycięstwo w Klasie 4 i bardzo ważne drugie miejsce w Grupie 2WD. Bielska załoga objęła fotel lidera po wygraniu drugiego odcinka sobotniego etapu i prowadzenia nie oddała do mety Rajdu Nadwiślańskiego. Przez dwa dni rywalizacji wygrali trzy odcinki specjalne, a na pozostałych notowali czasy w czołowej trójce. Jacek i Michał, jako jedyni do tej pory odnieśli dwa zwycięstwa w Klasie 4, dzięki czemu awansowali na drugie miejsce. Wynik wywieziony z Lublina umocnił ich także na trzecim miejscu w „ośce”. Na finałowe rozstrzygnięcia sezonu przyjdzie nam poczekać do linii mety Rajdu Śląska i już wiadomo, że zapowiada się niezwykle zacięta i widowiskowa końcówka sezonu RSMP.

Jacek Jurecki:  Mamy za sobą dwa naprawdę wymagające dni ciężkiego pojedynku, jaki stoczyliśmy z załogami z „ośki”, ale zabieramy stąd niezwykle ważne zwycięstwo. Bardzo śliski asfalt, masa zdradliwych miejsc i wysokie prędkości sprawiły, że na trasie czekało bardzo dużo pułapek. Mimo, że warunki pogodowe były dobre to nie sposób było się ustrzec błędów. Tak, jak cała stawka, my też mieliśmy kilka przygód, które na szczęście nie wpłynęły na wynik. Gratuluje naszym konkurentom tempa i dziękuje za niesamowitą walkę. Nie mogę się już doczekać rywalizacji na Rajdzie Śląska. Dziękuje wszystkim, którzy nas wpierali, nie tylko tutaj, ale przez kilka ostatnich tygodni. Dzięki wam wszystkim możemy się cieszyć z kolejnego sukcesu.

Michał Trela: Powiem po prostu, że to był fajny i dobrze zorganizowany rajd. Po zapoznaniu nie spodziewaliśmy się, że poziom trudności będzie aż tak wysoki, ale okazało się, że czeka nas niezwykle ciężki start. Szybka jazda wymagała wyjątkowo mocnego skupienia kierowcy i pilota, bo przy tych prędkościach każdy moment zawahania mógł zakończyć jazdę. W ten weekend wszyscy popełniali błędy, a kluczem do zwycięstwa było mieć ich na koncie jak najmniej. Mocno pracowaliśmy na ten wynik, ale nie udałoby się to bez wsparcia naszych partnerów: Blachdom Plus, EvoTech, Lavaggio,  Albud Okna i Drzwi, Iwonex-Bud, ASC, Pokrycia Dachowe Pniok Sylwester, BielskieDrogi.pl i Buchti.pl Promotion. Dziękujemy za ogromny doping kibiców, ten na trasie i przekazany za pośrednictwem internetu – to wszystko złożyło się na ten cenny wynik!

Foto: Rozmus Photography