Jurecki i Trela w Hyundai i20 R5 – po raz pierwszy w karierze w samochodzie R5

Niezmiennie od 2015 roku, rola rundy otwierającej zmagania w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski  należy do Rajdu Świdnickiego – Krause. Z niecierpliwością oczekiwany weekend inaugurujący nowy sezon właśnie nadchodzi, a za kilka godzin Świdnica stanie się najważniejszym punktem na mapie polskiego sportu samochodowego.

Dla Jacka Jureckiego i Michała Treli ta wizyta na trasach Dolnego Śląska będzie szczególna. Po raz pierwszy od 2004 roku, gdy rozpoczęli wspólne starty, rajdowy duet z Podbeskidzia zobaczymy w samochodzie czteronapędowym. Będzie to Hyundai i20 R5, a więc samochód z topowej rajdowej półki. Na rajdówce przygotowywanej przez bielską stajnię 2BRally i ekipę Kowax Racing  pojawią się barwy Blachdom Plus oraz czeskiej firmy Kowax Welding, w których zespół startował już w zeszłorocznym Rajdzie Polski. Nie zabraknie także partnerów dobrze znanych kibicom z dotychczasowych startów w Grupie 2WD: Radex Bielsko-Biała, Albud Okna i Drzwi, ASC, Infracomplex, Pokrycia Dachowe Pniok Sylwester oraz 3W Maszyny.

Jacek i Michał nakleją na swojego Hyundaia 10. numer startowy, a ruszą na odcinki, jako ósma wśród załóg samochodów R5. W debiucie czeka na nich dziewięć klasycznych świdnickich OS-ów, a wszystko tradycyjnie rozpocznie się od dwukrotnego przejazdu prologu na ulicach Świdnicy.         

Jacek Jurecki: „Od wielu lat marzyłem o tym, żeby wsiąść za kierownicę samochodu R5. Myślę, że każdy z zawodników chciałby mieć w swoim sportowym CV start w tej kategorii. Dzięki naszym partnerom już niedługo urzeczywistnimy ten plan i to na kultowych odcinkach wokół Świdnicy. Tak naprawdę sam do końca jeszcze w to nie wierzę i chyba dotrze to do mnie dopiero na starcie. Bardzo dziękuje firmom Blachdom Plus, Kowax Welding, Radex Bielsko-Biała, Albud Okna i Drzwi, ASC, Infracomplex, Pokrycia Dachowe Pniok Sylwester i 3W Maszyny oraz 2BRally, za to, że po raz kolejny obdarzyły nas zaufaniem i otworzyły taką szansę.

Będzie to dla nas bezcenne doświadczenie i ogromna nauka. Do tej pory miałem okazję przejechać Hyundaiem tylko trochę ponad 40 km, ale to wystarczyło, żeby poczuć, jak rewelacyjny to samochód. Jest bardzo przyjazny w prowadzeniu, więc od razu można czerpać z tego ogromną frajdę. Żeby jednak w pełni wykorzystać jego potencjał to cenna jest każda godzina spędzona na odcinkach. Z takim też nastawieniem ruszamy na Rajd Świdnicki, żeby maksymalnie wykorzystać każdy kilometr od startu do mety.”  

Michał Trela: ”Śmiało można powiedzieć, że po tylu latach Rajd Świdnicki jest mi bardzo dobrze znany. Mimo wszystko, tego, co na nas czeka nie da się porównać do żadnego z poprzednich startów. i20 R5 to największe z naszych rajdowych wyzwań i obydwaj czujemy duży respekt, ale jednocześnie ogromną mobilizację. Na testach Jacek pokazał, że dobrze się czuje w nowym samochodzie.

Mamy na liście zgłoszeń wielu bardzo doświadczonych rywali, wśród których jesteśmy prawdziwymi debiutantami. Znamy specyfikę tych tras, a pogoda zapowiada się słoneczna, więc to na pewno pomoże nam w poznawaniu Hyundaia i zbieraniu doświadczeń. Będziemy ciężko pracować, żeby z każdym kolejnym odcinkiem jechać płynniej i poprawiać tempo. Swoją jazdą chcemy podziękować partnerom i kibicom, którzy z taką radością przyjęli informacje o naszych planach na Rajd Świdnicki. Trzymajcie mocno kciuki i do zobaczenia na odcinkach!”