Jurecki i Trela z mocnym wsparciem przed najważniejszym rajdem sezonu

Finisz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski będzie w tym roku prawdziwym świętem sportu. Wszystko za sprawą Rajdu Polski, który odbędzie się już 75 raz. Na trasy, z którymi jeszcze niedawno zmagały się zespoły Mistrzostw Świata, w ten weekend wyjadą czołowi zawodnicy RSMP wsparci jeszcze przez stawkę Mistrzostw Europy. W sumie lista zgłoszeń to 56 załóg, na której znaleźli się reprezentanci aż 18 krajów z całego świata.

Przed drugim w tym sezonie szutrowym wyzwaniem stają również Jacek Jurecki i Michał Trela, którzy nakleją na swojego Peugeota 43. numer startowy. Najszybsza polska załoga w klasyfikacji 2WD w litewskim Rally Elektrenai, na starcie w Mikołajkach stanie jeszcze mocniejsza. Do zespołu dołączają bowiem nowi partnerzy, którzy wesprą bielski duet w walce o wicemistrzostwo Polski. W najbliższy weekend Blachdom Plus EvoTech Rally Team obok tegorocznych partnerów zyska również firmy Kowax, Hewalex, Artech, 3W Maszyny Budowlane i Northouse

Na mazurskich szutrach wzrośnie nie tylko długość odcinków specjalnych, ale także stawka, o jaką przyjdzie walczyć, ponieważ cały rajd punktowany będzie podwójnie. Dla Jacka i Michała rywalizacja toczyć się będzie nie tylko o wynik w rajdzie, ale przede wszystkim drugi stopień podium w Grupie 2WD i Klasie 4 w klasyfikacji sezonu, a to jeszcze mocniej wzmaga apetyt na dobry wynik. Na Litwie Jurecki i Trela udowodnili, jak wysokie tempo potrafią osiągać na luźnej nawierzchni i potwierdzili, że są dobrze przygotowani do Rajdu Polski.

Początek rajdowych emocji już w piątkowe przedpołudnie, gdy załogi ruszą do odcinka kwalifikacyjnego. Rywalizacja sportowa rozpocznie się o 17:00 od próby w Mikołajkach. W sumie organizator przygotował trasę o dystansie 215 km, a więc najdłuższym w całym kalendarzu tegorocznego RSMP. W ERC 2018 dłuższa była tylko trasa Rajdu Akropolu. W trzy dni rozegrane zostanie 15 0dcinków specjalnych, z których najdłuższe liczą blisko 20 km.

Jacek Jurecki: „Nadchodzący Rajd Polski oznacza, że zbliża się też koniec rajdowego sezonu. Mimo to myślę, że każdy z nas nie mógł się doczekać startu w Mikołajkach. To będzie najtrudniejsze wyzwanie tego roku, ale emocje startu w najbardziej kultowym rajdzie są ogromne.

 Jesteśmy bardzo pozytywnie nastawieni do tego weekendu i do walki. Jeszcze bardziej mobilizująco działa fakt, że przyjeżdżamy na Mazury ze wsparciem jeszcze mocniejszego składu partnerów. Na Rajd Polski dołączają do nas Kowax, Hewalex, Artech, 3W Maszyny Budowlane i Northouse. Na Rajdzie Elektrenai zebraliśmy cenne doświadczenie i to była ważna rozgrzewka. Teraz poziom trudności będzie znacznie wyżej, ale cieszę się na możliwość zmierzenia z tak silną stawką. Mamy szansę w dobrym stylu pożegnać się z sezonem i zakończyć go na drugim stopniu podium, a więc nadal jest o co walczyć. Z takim nastawieniem ruszamy na odcinki i nie zawiedziemy tych, którzy na nas liczą.

 Wspólnie z Blachdom Plus, Kowax, Radex Spółka z o.o. Bielsko-Biała, FREZDROM Siedlce, Hewalex, Albud Okna i Drzwi, ASC, Artech, 3W Maszyny Budowlane, Northouse, Peugeot Magurka, Pokrycia Dachowe Pniok Sylwester i EvoTech zapraszamy na Rajd Polski. Trzymajcie kciuki!”