Łukasz Godula i Daniel Nowak gotowi na Mistrzostwa Śląska

Odliczamy ostatnie godziny, jakie dzielą nas od startu w kolejnym sezonie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Organizatorzy największego cyklu rajdów okręgowych w Polsce przygotowali w tym roku kilka ważnych zmian. Jedną z nich jest dołączenie dwóch nowych rajdów i rozszerzenie kalendarza do sześciu rund. Na otwarcie sezonu zawodników czeka zupełna nowość – 1. edycja Rajdu Baborowa. O pierwsze punkty powalczy łącznie 67 załóg, a w tym 54 do Mistrzostw Śląska i 13 w stawce Pucharu Śląska Super KJS.

Z tego grona dziewięć duetów powalczy w ramach Pucharu Peugeota i Citroena, a tą grupę otworzą Łukasz Godula i Daniel Nowak, zeszłoroczni II Wicemistrzowie PPC. Reprezentanci Automobilklubu Śląskiego staje do swojego trzeciego wspólnego sezonu w Mistrzostwach Śląską i deklarują walkę we wszystkich rundach. Tempo jakie prezentowali w RSMŚl 2017, i w tym roku stawia ich w gronie pretendentów do tytułu mistrza. Puchar Peugeota i Citroena od lat słynie jednak z bardzo wyrównanej walki. Jak będzie wyglądała pierwsza odsłonę tegoroczne rywalizacji, o tym przekonamy się już w ten weekend. Warto śledzić przebieg 1. Rajdu Baborowa, bo emocji na pewno nie będzie brakowało!

Łukasz Godula: „Za nami zapoznanie i badanie kontrolne, więc administracyjną część rajdu. Czekamy więc na odcinki, a pierwsza porcja wrażeń już dzisiaj. Trasa zapowiada się naprawdę ciekawie i wymagająco. Będzie naprawdę szybko, a odcinki biegną przez takie tereny, że droga może być jutro mocno zabrudzona i śliska. Do tego wiele szczytów i ślepych zakrętów, więc prawdziwe rajdowe warunki.  Wszyscy jedziemy tutaj po raz pierwszy więc tym więcej będzie wrażeń. Zmienił się skład PPC, więc też może być kilka niespodzianek. Odczuwamy duży głód jazdy, ale trzeba będzie podejść do tego rajdu z zimną głową.

Początek sezonu to zawsze wiele niewiadomych, ale jesteśmy dobrze przygotowani i będziemy walczyć, żeby zacząć nowy sezon dobrym wynikiem. Mamy w tym roku mocne wsparcie partnerów i zrobimy wszystko, żeby godnie ich reprezentować. Wspólnie z Bud-Tor, Autotest, GoWest i Quercu zapraszamy na otwarcie naszego rajdowego sezonu.”