Marcin Górny i Zbigniew Cieślar będą bronić tytułu

Sezon 2016 jest kolejnym, w którym śledzić będziemy mogli walkę Fordów Fiesta R2, w specjalnie stworzonych dla nich klasie. Na starcie 44. Rajdu Świdnickiego zobaczymy 9 załóg zgłoszonych do 4F. W tym gronie zobaczymy również Marcina Górnego i Zbigniewa Cieślara – Mistrzów Polski w tej rywalizacji z roku 2015.

Marcin Górny:„Nie mogłem się już doczekać tego weekendu. Lubię ten rajd i zawsze z przyjemnością przyjeżdżam do Świdnicy, dlatego, że atmosfera tutaj jest niesamowita. Będzie to dla nas ze Zbyszkiem kolejny sezon w klasie 4F. Jeszcze jakiś czas temu nasze plany były bardzo niepewne, ale dzięki sponsorom możemy stanąć do obrony tytułu.

Sezon zapowiada się na jeszcze trudniejszy. Wśród samochodów 2WD i w samej naszej klasie mamy wymagających rywali. W 4F jest Rafał Kręcioch i mocny skład z zeszłego sezonu, a do tego kilku nowych zawodników, takich jak Paweł Krysiak, który wiele razy udowodnił, że jest szybkim kierowcą – jednym słowem – emocji nie zabraknie.

Mieliśmy okazję w czwartek zaliczyć testy, więc udało nam się trochę „rozjeździć” i na pewno to nam pomoże. Nie będzie łatwo, ale wierzymy w dobre otwarcie sezonu. Wspólnie z naszymi partnerami: ZAP SZNAJDER BATTERIEN S.A, Tor kartingowy Zyg-Zak,  FEN – Federacja MMA, Kebab Ahmed, TeehonLED POLSKA, Buzzer – sportowe układy wydechowe, MSP Competition i Buchti.pl oraz patronem medialnym Radiem ESKA Beskidy, zapraszamy do śledzenia rywalizacji w pierwszej rundzie RSMP. Trzymajcie kciuki.”

 

Zbigniew Cieślar: „Przede mną i Marcinem nowy sezon i kolejne wspólne cele. Po udanym minionym sezonie teraz my sami stawiamy poprzeczkę, jeszcze wyżej a patrząc na listę zgłoszeń, od razu widać, że walka będzie bardzo zacięta. W Świdnicy pojawimy się razem już czwarty raz, więc dobrze znamy ten rajd, a obydwaj bardzo lubimy te trasy. Testy wypadły pozytywnie, a udało się przejechać prawie 60 km, więc jesteśmy pozytywnie nastawieni i w bojowych nastrojach. Mam nadzieję, że będzie to dla nas udana inauguracja sezonu. Liczymy także na mocne wsparcie kibiców. Do zobaczenia na odcinkach.”

Pliki źródłowe:
Informacja prasowa – Górny i Cieślar przed Rajdem Świdnickim
Informacja prasowa – Górny i Cieślar przed Rajdem Świdnickim

Autor zdjęcia: Marcin Górny

Leave a Comment