Marcin Górny i Zbigniew Cieślar przed Rajdem Świdnickim

Marcin Górny: „Dziś przed nami zapoznanie z trasą, więc nie ma odwrotu i koniec zimowego odpoczynku od rajdów. Czas już najwyższy, bo brakowało mi tego. Cieszę się, że znów w tym składzie i w tym aucie wyjedziemy na odcinki specjalne. Nie mogę się już doczekać pierwszego odcinka, jestem bardzo ciekawy, jak ułoży się ten rajd. Sporo załóg odeszło z klasy, ale przybyło jeszcze więcej nowych kierowców. Zobaczymy, czym zaskoczą nas rywale i jak my sami się w to „wpiszemy”. Wszystko także zależy od warunków, jakie przygotuje nam pogoda. Mam nadzieję, na dobry wynik, ale przede wszystkim mój priorytet to szybko, po przerwie złapać rytm i jechać czysto.

Jak już pewnie zauważyliście, samochód na ten sezon zyskał zupełnie nowe barwy. Dziękuje partnerom, bez których nie byłoby nas tutaj: Kebab Ahmed, Tor kartingowy Zyg-Zak i Sznajder Baterie.”

 

Zbigniew Cieślar: „I w końcu doczekaliśmy się nowego sezonu RSMP! Cykl przeszedł kilka zmian, ale patrząc na ilość zgłoszonych załóg i frekwencję w naszej klasie, to wszystko wygląda obiecująco. Będzie to trzeci wspólny nasz sezon z Marcinem i kolejny w Fieście R2. Osobiście bardzo się cieszę, że zaczynamy sezon właśnie od Świdnickiego. W swojej, już 22-letniej karierze właśnie tutaj mam na koncie najwięcej startów. Oczywiście, jak to w rajdach nie wszystkie wspomnienia są pozytywne, bo różnie się te rajdy układały, ale bardzo dobrze czuje się na tej trasie i zawsze chętnie tu wracam.

Co do tegorocznej edycji to przede wszystkim trzeba jechać swoje i zakończyć pierwszą rundę
na mecie. Jak każdy kto tu wystartuje bardzo cieszyłbym się z podium i tak po cichu to bardzo
na to liczę. Wiem, że z Marcinem za kierownicą ten plan jest do wykonania. Do mety jednak długa droga, a stawka rywali mocna, więc zobaczymy. Na ten moment liczę na ogromną przyjemność
z jazdy i zaciętą rywalizację. Mam też nadzieje, że zagwarantujemy kibicom dużą dawkę emocji.”

Pliki źródłowe:
Informacja prasowa – Górny i Cieślar przed Rajdem Świdnickim 2015
Informacja prasowa – Górny i Cieślar przed Rajdem Świdnickim 2015

Autor zdjęcia: Rozmus Photograph