Waldemar Kluza / Daniel Stawiarski - Memoriał 2017 - Ford Fiesta Proto

Ósmy start kierowcy z Wieliczki w hołdzie dla wielkich Mistrzów

W najbliższy weekend, już po raz jedenasty Wieliczka stanie się centrum polskiego motorsportu. Wszystko za sprawą kolejnej edycji, jedynej w swoim rodzaju imprezy, jaką jest memoriał dwóch legendarnych kierowców – Mariana Bublewicza i Janusza Kuliga.

Od początku sportowej kariery, Waldemar Kluza regularnie pojawia się w swojej domowej imprezie – do tej pory wystartował w siedmiu z dziesięciu edycji, a w tym roku duet Kluza / Stawiarski przygotował dla kibiców niespodziankę. Po startach w samochodach Mitsubishi (czterokrotnie Lancer Evo i trzykrotnie Colt Proto) tym razem będzie to debiut Forda Fiesty, którym Wieliczanin wywalczył tytuł Wicemistrza Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2016.

Z numerem 1. Do rywalizacji ruszy zeszłoroczny triumfator Mateusz Lisowski, a Waldemar Kluza, pierwszy z mocnej reprezentacji „górali” otrzymał 3. numer startowy. XI Memoriał będzie także inauguracją nowego cyklu Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, dzięki czemu obok Fordów Fiesta i Mitsubishi Lancerów, kibice będą mogli zobaczyć, takie rajdowe legendy, jak Audi Quattro, Ford Escort, FSO Polonez czy Łada VTS. Łącznie lista startowa liczy 54 załogi.

 

Waldemar Kluza:„Będzie to już mój ósmy Memoriał, ale zawsze powtarzam, że nie wyobrażam sobie, żeby właśnie tu nie otworzyć nowego sezonu. Tegoroczna edycja przeszła duże zmiany, ale mam nadzieję, że duch i atmosfera rywalizacji pozostanie ta sama – upamiętnienie sylwetek i dorobku dwóch tak wybitnych zawodników, jakimi na zawsze pozostaną Janusz Kulig i Marian Bublewicz. Cieszę się oczywiście z możliwości startu w Wieliczce, u siebie w domu, zwłaszcza teraz, gdy będę mógł pokazać tutaj Forda Fiestę – naszą wyścigową broń przygotowaną przez Vacat Serwis.

 Szkoda, że lista liczy tylko 22 zgłoszenia, ale jestem dumny, że zawodnicy z GSMP znów nie zawiedli. Pojawią się w stawce kierowcy, na rywalizację z którymi bardzo się cieszę. Liczę na ciekawą walkę i widowisko, a kibicom obiecuje, że wspólnie z Danielem i Fiestą, będziemy mocno pracować na dobry wynik tego weekendu. Serdecznie zapraszam do Wieliczki na prawdziwe sportowe święto.

 W Memoriale załogę Kluza / Stawiarski wspierać będą: ProfiAuto, Stalco, TRW, AutoCzesciValdi.pl, Vacat Serwis, Rally-Tech.pl, Planeta-Budowlana.pl oraz Buchti.pl Promotion i portal GSMP.pl

Autor zdjęcia: UMA Agnieszka Wołkowicz