Podwójna stawka Wyścigu Górskiego Prządki

Kluza Racing Team przygotowuje się do swojego trzeciego wrześniowego startu. Waldemar Kluza, który dwa minione weekendy mierzył się ze słowackimi trasami wyścigów górskich, teraz wraca do Polski i pojawi się linii startu w Korczynie (18-20 września). Kierowca z Wieliczki staje przed szansą wywalczenia drugiego w swojej karierze tytułu mistrza w klasyfikacji generalnej Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.

W drodze po najważniejszą koronę GSMP w sezonie 2017 walczył przede wszystkim z Dubaiem. Tych dwóch kierowców przewodzi tabeli wyników również w tym roku, a dzieli ich zaledwie 7 punktów. Jest więc szansa, że wyścigowa historia zatoczy koło. Chętnych na zgarnięcie „generalki”, jest w tym sezonie jednak aż pięciu, a tak ciekawej sytuacji jeszcze nie było.

Aktualnie drugi, Kluza ma zdecydowanie największe doświadczenie w trudnych pojedynkach na trasie w Korczynie, które toczył tutaj przy słonecznej pogodzie i w mocnym deszczu. Dzięki dwóm słowackim wyścigom, gdzie za każdym razem stawał na podium, Waldemar Kluza staje do tego pojedynku jeszcze lepiej przygotowany.

Obok punktów do klasyfikacji GSMP, kierowca Skody Fabii, ma w ten weekend drugi bardzo ważny cel. Na trzy wyścigi przed końcem słowackiego cyklu, przewodzi stawce. Wynik z Korczyny może Polaka mocno zbliżyć do sięgnięcia po Mistrzostwo Słowacji w MSR PAV 2020. Pojedynek na 4,5 km trasie z Rynku do Czarnorzek będzie się toczyć dla reprezentanta Wieliczki, o podwójną stawkę.

Ciekawostką wyścigu będzie to, że w najbliższy weekend kibice będą mogli zobaczyć aż pięciu zawodników, którzy mają na swoim koncie zdobycie w sumie sześciu tytułów Mistrza Polski w klasyfikacji generalnej (Dubai, Kluza, Drotar, Myszkier, Łukaszczyk).

 

Waldemar Kluza: Wyścig w Korczynie to jeden z najbardziej znaczących dla mnie miejsc, w całej mojej karierze. Wiele razy toczyliśmy tutaj pojedynek do ostatniego metra finałowego niedzielnego podjazdu. W tym sezonie znów czeka na nas ogromne wyzwanie i najważniejsza walka całego polskiego sezonu.

Razem z zespołem, mamy za sobą intensywne trzy tygodnie, ale dzięki temu przyjeżdżamy na Wyścig Prządki w pełnej gotowości, walczyć nie tylko o dobry wynik w GSMP, ale i w Mistrzostwach Słowacji. Ciężko wytypować, jak ułoży się ten weekend, bo każdy z nas ma ogromny apetyt na tytuł, ale będziemy atakować do końca.

Wszyscy mieliśmy wiele obaw, co do formy i kształtu tego sezonu, ale doczekaliśmy się naprawdę emocjonującego finiszu. Kibice na pewno nie będą zawiedzeni. Wspólnie z ROWE Motor Oil, Stalco, Jania Construction, GT-Bergmann, AutoCzesciValdi.pl, Primo, UMA Fotografia i Buchti.pl Promotion zapraszamy serdecznie do śledzenia rywalizacji w Korczynie. Bądźcie z nami!