Rafał Kręcioch / Marcin Drewniak - Peugeot 208 R2

Rafał Kręcioch i Marcin Drewniak w stawce XI Memoriału Kuliga i Bublewicza 2017

Wśród załóg, które staną do rywalizacji na trasie XI Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza zobaczymy również Mistrza Klasy 4F RSMP 2016. Rafał Kręcioch po raz kolejny wsiądzie do Peugeota 208 R2 przygotowanego przez stajnię EvoTech. Skład załogi na prawym fotelu uzupełni Marcin Drewniak, podobnie jak Rafał reprezentujący barwy Automobilklubu Beskidzkiego. Na liście zgłoszeń dominują czteronapędowe Mitsubishi Lancery i Fordy Fiesta, ale rywalizacja w samochodach z napędem na przednią oś również zapowiada się emocjonująco.

Organizator tegorocznej edycji przygotował łącznie 7 odcinków specjalnych o długości niespełna 33 km. Nie zabraknie również najbardziej widowiskowej próby, wieczornego przejazdu ulicami Rynku w Wieliczce. Oficjalny start zaplanowano w sobotę o 10:45, a pierwsza załoga wyruszy na trasę o 11:14.  Zapraszamy do śledzenia rywalizacji i mocnego trzymania kciuków za załogę #21 Kręcioch / Drewniak.

Rafał Kręcioch: „Wsiadając do rajdówki, zakładając kask i zapinając się w pasy mamy w głowie jeden cel – skuteczna jazda i walka o zwycięstwo. W Memoriale jednak atmosfera jest wyjątkowa, tak samo, jak powód dla którego się tutaj spotykamy. Bardzo się cieszę, że pojawiła się szansa, żeby wziąć udział w tegorocznej edycji Memoriału i uczcić pamięć dwóch legendarnych zawodników.

 W roli pilota pojawi się mój kuzyn Marcin, dla którego myślę będzie to podwójne przeżycie. Planowaliśmy wspólny start od bardzo dawna i w końcu uda się to zrealizować. Mamy do dyspozycji świetny samochód i sprawdzoną ekipę EvoTech, więc nie pozostaje nic, jak cieszyć się z nadchodzącego weekendu. Od Barbórki Warszawskiej minęło już trochę czasu, więc jazdy w rajdówce też zaczęło brakować. Mocno liczę na ciekawą walkę wśród samochodów z napędem na jedną oś, a zwłaszcza z Markiem Bugajskim. Do zobaczenia na trasie w Wieliczce.

 W ten weekend załogę Rafał Kręcioch / Marcin Drewniak wspierają EvoTech i Buchti.pl Promotion.”