Rajd Rzeszowiak – Hawro i Kielar w Mistrzostwach Podkarpacia

Tydzień po inauguracyjnej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski rusza kolejny rajdowy cykl. Tym razem będą to rozgrywki na regionalne, a mowa o Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Podkarpacia. Sezon 2018 będzie już czwartym, w którym cykl będzie rozegrany. Tegoroczny kalendarz składał się będzie 5 rajdów, a wszystko rozpocznie 4. Rajd Rzeszowiak.

Do udziału w imprezie przygotowują się również Maciej Hawro i Patryk Kielar. Duet z Rzeszowa w swojej „domowej” imprezie pojawi się w Peugeocie 106, którym niespełna dwa tygodnie temu, na odcinkach Rajdu Baborowa  wywalczyli trzeci stopień podium w Pucharze Peugeota i Citroena. Kierowca i pilot w sumie startowali w tej imprezie czterokrotnie, ale wspólnie pojadą w Rzeszowiaku pierwszy raz. Duet 4. Numer startowy, a listę zgłoszeń otwierają urzędujący mistrzowie RSMPk – Marcin Wilusz i Arkadiusz Borczyk (Honda Civic).

Bazą rajdu będzie miejscowość Boguchwała, gdzie przewidziano również strefę serwisową, a odcinki prowadzić będą fragmentami prób sportowych znanych z Rajdu Rzeszowskiego. Trasa składa się będzie z sześciu asfaltowych odcinków w Niechobrzu i Siedliskach, o łącznej długości ponad 44 km. Start przewidziano na niedzielny poranek (start godz. 9:00), a na metę pierwsza załoga dotrze ok. godz. 15:30. Więcej informacji i wyniki online można znaleźć na stronie rajdrzeszowiak.pl

Maciej Hawro: „Dla wielu ludzi właśnie rozpoczyna się okres urlopu i relaksu. My w ten weekend na pewno nie będziemy odpoczywać, ale za to przed nami bardzo ciekawy plan.  Cieszę się na perspektywę kolejnego startu w moim domowym rajdzie, bo wiem, że będzie nas na trasie dopingować mocna grupa znajomych. To, że będzie to mój trzeci start na pewno zaprocentuje, bo pojedziemy na odcinkach, które dzięki temu już znam. Jednocześnie mam świadomość, że nasz Peugeot będzie najsłabszym samochodem w stawce RO. Moc na tych trasach nie jest jednak kluczem do zwycięstwa, a bardziej liczy się dokładny opis. Będziemy starać się zaatakować od pierwszego odcinka, ale najważniejsza będzie czysta jazda.  Wynik z Baborowa dał nam dużo motywacji i pozytywnej energii, więc do tego startu też jestem pozytywnie nastawiony.

Szkoda, że w stawce jest tak mało zawodników z licencją, bo widowisko było by jeszcze ciekawsze. Pod względem sportowym czekają na nas jedne z trudniejszych odcinków, jakie można spotkać w rajdach okręgowych. Dla mnie są bardzo zbliżone do tych z Rajd Ziemi Bocheńskiej, czy z Rajdu Wisły. W niedziele zmierzymy się całą masą szczytów i ślepych zakrętów, a trzeba pamiętać, że są to fragmenty Rajdu Rzeszowskiego, gdzie rywalizują najlepsi kierowcy Mistrzostw Polski i Europy.

Wspólnie z całym zespołem i partnerami Haw-Med Centrum Medycyny Pracy, Tesla Spółdzielnia Socjalna, Racing Shop, HRX, Rosso Racing, Lizart studio reklamy i Buchti.pl Promotion zapraszamy na 4. Rajd Rzeszowiak. To doskonały pomysł, jak w emocjonujący sposób spędzić początek długiego weekendu.”