Rallytechnology rozpocznie sezon na odcinkach Tarmac Masters

Na to, co przyniesie najbliższy weekend z mocnym biciem serca czekają wszyscy kibice rajdów samochodowych nad Wisłą. W kalendarzu znalazły się bowiem aż trzy duże imprezy – wielicki Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, Wysoka Grzęda Baja Poland oraz 5. Tech-Mol Rally. Rywalizacja na odcinkach specjalnych Dolnego Śląska zapowiada prawdziwy test generalny przed inauguracją Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w Świdnicy. Rundy cyklu Tarmac Masters przyzwyczaiły kibiców do bogatej obsady załóg i samochodów, ale tegoroczna lista zgłoszeń wygląda wyjątkowo imponująco.

Na taką właśnie inaugurację nowego sezonu zdecydowała się ekipa Rallytechnology, która stawi się na strefie serwisowej w Nowej Rudzie z trzema samochodami. Zespół, który w rundzie otwierającej sezon 2020, zdominował rywalizację zdobywając podwójne podium w Rally Ireco Motorsport, ponownie wystawi dwa Volkswageny Polo GTi R5. Fanów rajdówek z tylnym napędem ucieszy obecność duetu Dariusz Poloński / Łukasz Sitek, którzy w Tarmac Masters po raz kolejny pojawią się w Abarth 124 Rally RGT.

Tomasz Kasperczyk i Damian Syty, zgodnie z zeszłorocznym wynikiem, nakleją na Polo drugi numer, a będzie to ich drugi sezon i siódmy start w Volkswagenie. Bezpośrednio za nimi na linii startu staną Zbigniew Gabryś i Krzysztof Janik – wyjątkowi debiutanci tej imprezy. Pierwszy wspólny start załogi będzie wyczekiwanym powrotem Zbyszka na odcinki specjalne, a jednocześnie oficjalnym początkiem przygody z rajdową bronią z Hanoweru.

Kasperczyk i Gabryś zmierzą się w gronie 7 załóg w samochodach R5 i Rally2 w klasie PRO. Na Darka Polońskiego, czeka aż 19 rywali zgłoszonych w PRO1. Łącznie, w najbliższą niedzielę 11 kwietnia, na 84 załogi będzie czekać 48.51 km tras, podzielonych na sześć asfaltowych odcinków specjalnych.

Robert Gabryszewski (szef zespołu Rallytechnology): „Za nami kilka dni cennych testów, ale nic nie zastąpi emocji sportowej rywalizacji i presji walki na odcinkach specjalnych. Odliczamy ostatnie tygodnie do startu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, więc nie mogło nas zabraknąć w stawce tych zawodów. To nie tylko okazja do treningu przed Rajdem Świdnickim, ale też możliwość do porównania się z rywalami z RSMP.

Mamy z cyklem Tarmac Masters dużo pozytywnych wspomnień, zwłaszcza z 4. Rally Ireco Motorsport 2020, a tamto piękne zwycięstwo zobowiązuje. Nie mielibyśmy nic przeciwko, gdyby znów nasze dwa zespołowe Polo GTI R5 walczyły o najwyższy stopień podium. Zarówno Tomek, jak i Zbyszek takim wynikiem chętnie zainaugurowali by sezon. Walki na odcinkach na pewno nie zabraknie. Przede wszystkim traktujemy ten rajd treningowo, żeby jak najlepiej wykorzystać kilometry odcinków.

To dla nas wyróżnienie, że możemy wspierać Zbigniewa Gabrysia w powrocie do rajdów i w realizacji kolejnych sportowych wyzwań wszystkich naszych załóg. Kolejny rok działalności firmy Rallytechnology otwieramy z dużymi nadziejami, a w niedzielę ruszymy na trasę jeszcze mocniejsi. Zapraszamy do śledzenia wyników Tech-Mol Rally i trzymajcie kciuki!”