Tomasz Fliśnik Mitsubishi Lancerem w nowych barwach

Rozgrywany nieprzerwanie od 2007 roku Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza już przez ponad dekadę wyznacza początek sezonu sportów samochodowych w Polsce. Impreza zrodzona dla upamiętnienia dwóch legendarnych polskich kierowców rajdowych doczekała się trzynastej edycji. Platinum 3. Rajd Memoriał odbędzie się w najbliższy weekend, a bazą zawodów będzie oczywiście Wieliczka.

W dniach 5-7 kwietnia sezon zainauguruje także Tomasz Fliśnik, który w swojej domowej imprezie pojawi się za kierownicą Mitsubishi Lancera, doskonale znanego kibicom z tras Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Reprezentant zespołu Metro Motorsport drugi raz zmierzy się z odcinkami Memoriału. W 2012 roku w Oplu Astra GSI finiszował na trzecim miejscu w klasie 2. Za kilka dni zadebiutuje w samochodzie z napędem na cztery koła i w najmocniejszej klasie. Tym razem na fotelu pilota zobaczymy Marcina Roika, zeszłorocznego II wicemistrza w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Śląska.

Duet, w swoim pierwszym wspólnym starcie, będzie miał do pokonania blisko 40 km odcinków. W harmonogramie znalazło się w sumie 8 prób, rozdzielonych na dwa dni rywalizacji. Organizator przygotował takie klasyki, jak nocny przejazd Rynku w Wieliczce czy niedzielny odcinek obok Solnego Miasta, ale jednocześnie nie zabraknie w programie niespodzianek. Nowa konfiguracja trasy poprowadzi między innymi przez Łapanów – rodzinną miejscowość Janusza Kuliga. Symbolicznych akcentów nawiązujących do dwóch rajdowych ikon będzie znacznie więcej. Warto zarezerwować sobie czas i przyjechać w ten weekend do Wieliczki, na święto motorsportu.

Tomasz Fliśnik: „Jestem bardzo szczęśliwy z perspektywy powrotów na odcinki Memoriału, od pierwszego startu, który był dla mnie niesamowitym przeżyciem, wiele razy miałem w planach tutaj wrócić. Teraz uda się to zrealizować i to za kierownicą Lancera. Pierwszy rajd w samochodzie 4WD to duże wyzwanie, zwłaszcza w domowej imprezie, ale wiem, że mamy mocny skład i samochód perfekcyjnie przygotowany przez stajnię High Tec. Możliwość startu w Memoriale wspólnie z ludźmi, którzy wiele lat współpracowali i walczyli na odcinkach wspólnie z Januszem, to dla mnie ogromne wyróżnienie.

Doskonały zespół to jedno, ale start nie doszedłby do skutku, gdyby nie zaangażowanie naszych partnerów. Z dumą mogę ogłosić, że do tego sezonu ruszymy jeszcze mocniejsi, dzięki wsparciu silnych sponsorów. Do Metro Motorsport dołączają OPTIPAY – twórcy platformy płatności bezgotówkowych dla kierowców, ISTOBAL – lider w projektowaniu, produkcji i sprzedaży urządzeń do mycia i pielęgnacji samochodów, firma ISTOSERWIS zajmująca się kompleksową obsługą i serwisem myjni samochodowych oraz producent skrzyń sekwencyjnych XSHIFT.

Z Marcinem pojadę po raz pierwszy, ale liczę na to, że ta współpraca będzie kolejnym cennym doświadczeniem. Staniemy do walki w Wieliczce przede wszystkim po ogromne emocje, ale też po naukę, która zaprocentuje w górach i kolejnych rajdach. Przed nami jeszcze ostatnie testy, żeby dopracować ustawienia i „rozgrzać się” po zimowej przerwie, a potem odliczamy już ostatnie godziny do startu. Wspólnie z OPTIPAY, ISTOBAL, ISTOSERWIS, HIGH TEC, DELIKATESY METRO, XSHIFT i Buchti.pl Promotion zapraszamy na 3. Rajd Memoriał.

 

Marcin Roik: „Dzięki zaproszeniu Tomka będę mógł nie tylko wsiąść do tak kultowej rajdówki, jaką jest Mitsubishi Lancer Evo VI, ale też wrócić na odcinki specjalne wokół Łapanowa. Miałem tutaj okazje się ścigać jeszcze w latach kiedy odbywał się Rajd Krakowski. Wszyscy, którzy znają tamte trasy, albo specyfikę prób Rajdu Ziemi Bocheńskiej wiedzą, że będzie to wymagające zadanie. W Memoriale pojadę po raz pierwszy, więc jest to dla mnie tym większe wyróżnienie. Jestem pewny, że wywalczymy cenny wynik w tej bliskiej sercu każdego kibica rajdów imprezie. Zapraszam na odcinki i trzymajcie mocno kciuki!