Tomasz Fliśnik wsiada do 208 R2 i w ten weekend zadebiutuje w rajdach

Mimo tego, że zakończyły się już Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski 2018, to wielu „górali” nie myśli jeszcze o odwieszaniu kasku i zimową przerwę. Podobnie uważa Tomasz Fliśnik, który postanowił wykorzystać ten czas na zbieranie doświadczeń w rajdach samochodowych. Wybór padł na zaplanowany w ten weekend 4. Rajd Grodzki, a zawodnik z Wieliczki zamienia swojego Mitsubishi Lancera Evo VI na rajdową broń z napędem na przednią oś.

Barwy Delikatesów Metro, głównego partnera Tomasza Fliśnika kibice zobaczą tym razem na Peugeocie 208 R2, za przygotowanie które odpowiadać będzie ustrońska stajnia EvoTech. Reprezentant Metro Motorsport stawia nie tylko na topowy rajdowy samochód, ale także na doskonałego pilota. W pierwszych krokach stawianych w rajdach będzie mógł liczyć na wiedzę Michała Kuśnierza, jednego z najbardziej doświadczonych polskich zawodników. Łącznie w stawce piątej rundy Rajdowych Samochodowych zobaczymy trzy Peugeoty 208 R2, a co ciekawe kierowcy każdego z nich są doskonale znani kibicom GSMP.  

Tomasz Fliśnik: „Wyścig Górski w Korczynie nie będzie jednak ostatnim sportowym wyzwaniem, jakie przyniesie mi sezon 2018. Drugi raz w tym roku przyjadę do Gorlic i po starcie w Lancerze trasie GSMP Magura, ponownie będzie to mój debiut. W ten weekend dojdzie jednak do szczególnej sytuacji, ponieważ będzie to mój pierwszy rajd w życiu. Dodatkowo będę mógł sprawdzić się za kierownicą Peugeota 208 R2. Już dawno miałem na to ochotę i jestem bardzo ciekawy, jak prowadzi się tak zaawansowana technicznie „ośka”.

 Czeka mnie w ten weekend masa nauki, od powrotu do sportowej jazdy przednim napędem, po przyzwyczajenie się do pracy z pilotem. Wiele, z tego co mnie czeka jest jeszcze wielką niewiadomą. Mam jednak do dyspozycji świetny samochód i doskonałego pilota, więc tym bardziej cieszę się, że to wszystko doszło do skutku. Nie mogę się doczekać pierwszego odcinka, a emocje są takie, jak przed pierwszym wyścigiem w Załużu.

W Mistrzostwach Śląska startują mocni kierowcy, więc na pewno nie będzie łatwo się w tym gronie na początku odnaleźć. Skupiam się jednak na tym, żeby zebrać jak najwięcej doświadczeń i przekonać się, jakie wrażenia w porównaniu z wyścigami, daje start w rajdach. Cel sportowy, jaki sobie stawiam to poprawianie czasów z odcinka na odcinek. Pierwsza pętla pokaże, w jakim stopniu jestem w stanie wykorzystać potencjał samochodu. Przede wszystkim liczę na dużą frajdę z jazdy.

Podobnie, jak w całym sezonie GSMP, rajdowy debiut również będą wspierać Delikatesy Metro. Trzymajcie kciuki za załogę Metro Motorsport.”