Trzy samochody Rallytechnology w Puławach

W najbliższy weekend, na przełomie maja i czerwca Puławy staną się najważniejszym punktem na mapie polskiego motorsportu. Miasto będące bazą siódmej edycji Rajdu Nadwiślańskiego gościć będzie zespoły rywalizujące w drugiej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2019 i Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na liście zgłoszeń liczącej w sumie 78 załóg, po raz kolejny pojawiła się mocna reprezentacja ekipy Rallytechnology. Pod namiotami rybnickiej firmy staną aż trzy spośród 11 rajdówek w specyfikacji R5.

Po imponującym debiucie w Świdnicy, duet Marcin Słobodzian i Kamil Kozdroń, jako wiceliderzy RSMP 2019, pojadą z drugim numerem startowym. „Siódemkę”, zgodnie z klasyfikacją otrzymali Sylwester Płachytka i Jacek Nowaczewski, dla których będzie to drugi start w Puławach. Do dwóch Fordów Fiesta dołączy jeszcze Hyundai i20, a skład załogi z numerem 12, to dla kibiców duża niespodzianka. W trzecim sezonie startów w samochodzie R5, Daniel Chwist zadebiutuje na polskich odcinkach specjalnych. Na prawy fotel po raz kolejny wsiądzie Kamil Heller.

Areną zmagań będzie zaledwie sześć prób, ale pokonywane w dwóch pętlach odcinki Urzędów, Józefów i Wilków utworzą wspólnie dystans prawie 110 km. Poprzednie sezony nie raz pokazały, że specyfika tras i asfaltów w Puławach jest trudnym wyzwaniem, nawet dla najbardziej doświadczonych zawodników. To oznacza, że w tak mocno obsadzonej stawce ciężko wybrać jednego tegorocznego faworyta. Jaki rozdział do historii Rajdu Nadwiślańskiego, dopisze jego siódma edycja? Przekonamy się w sobotę 1 czerwca.

Robert Gabryszewski (szef zespołu Rallytechnology): „Przed nami chyba jeden z najbardziej charakterystycznych i specyficznych rajdów, jaki pojawił się w kalendarzu RSMP od wielu lat. Sześć odcinków, w porównaniu z pozostałymi rundami cyklu może wygląda niezbyt okazale, ale nic bardziej mylnego. Nawet tyle wystarczy, żeby bardzo śliskie asfalty wysoko zawiesiły zawodnikom poprzeczkę. Bardzo zmienna i trudna do przewidzenia przyczepność,  w połączeniu z szybkimi odcinkami daje mieszankę, która nie wybacza żadnych błędów.

Ruszamy na odcinki wokół Puław w silnym, ale też bardzo ciekawym składzie. Nasi kierowcy to trzy bardzo różne osobowości. Daniel Chwist ma z tego grona największe doświadczenie za kierownicą samochodu R5, ale za to Rajd Nadwiślański będzie dla niego zupełną nowością. Sylwester i Jacek udanie wrócili do stawki RSMP, z każdym kolejnym odcinkiem prezentując lepsze tempo. Do kolejnego rajdowego wyzwania za kierownicą Fiesty są bardzo dobrze przygotowani. Marcin i Kamil zachwycili kibiców w swoim debiucie w R5 i perfekcyjnie rozpoczęli sezon. W drugim starcie apetyt na wynik jest jeszcze większy , a walka o zwycięstwo na pewno jest w ich zasięgu.

Szykuje nam się wymagający i intensywny weekend, pełen emocji od pierwszego do ostatniego metra. Trzymajcie mocno kciuki za duety Rallytechnology i za całą ekipę, która ponownie będzie walczyć w klasyfikacji zespołów sponsorskich. ”