Waldemar Kluza i Michał Tochowicz wspólnie w ProfiAuto Racing Team

Waldemar Kluza i Michał Tochowicz, w sezonie 2016 łączą siły. Już 14 maja na trasach
42. Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego zadebiutuje ProfiAuto Racing Team, a obydwaj kierowcy będą walczyć wspólnie w klasyfikacji zespołowej. Plan na ten rok przewiduje wystawienie dwóch samochodów we wszystkich siedmiu rundach Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2016.

To jednak nie koniec niespodzianek. Pod namiotami ProfiAuto pojawi się nowa wyścigowa broń.  Waldemar Kluza w Załużu zadebiutuje w Fordzie Fiesta Proto przygotowanym przez Vacat Serwis, a Michał Tochowicz i K-Sport mocne przebudowali Peugeota, którym startowali w zeszłym sezonie. Teraz Michał wsiądzie za kierownicę 106 Maxi.

Waldemar Kluza:„Od sezonu 2016 postanowiliśmy jeszcze bardziej rozszerzyć współpracę z ProfiAuto, naszym długoletnim partnerem, wspierającym nasze starty. Cieszę się również na współpracę z Michałem, zawodnikiem, który mimo że nadal zbiera doświadczenia, to już pokazał, że jest doskonałym kierowcą. Wierzę, że wspólnie stać nas na bardzo dobre wyniki. Jakiś czas temu zapadła decyzja, że zmieniamy Colta na Fiestę. Konkurencja jest coraz mocniejsza, więc stawiamy w 2016 na jeszcze mocniejszy samochód.  Ford Fiesta Proto to konstrukcja, która już w wielu cyklach udowodniła swój ogromny potencjał. Czasu nie mieliśmy zbyt dużo, ale wsparcie wszystkich partnerów pozwoliło nam na taki krok. Mitsubishi Colt nadal będzie przez nas rozwijany, ale na tą chwilę, jako osobny projekt. Przed nami wiele nowych wyzwań i trudny debiut w Załużu, ale mam nadzieję, że ciężka praca ostatnich kilku tygodni już teraz przyniesie efekty i cały zespół wróci z pierwszego wyścigowego weekendu z dobrym rezultatem.”

 

Michał Tochowicz:„Przechodzimy od słów do czynów. Wspólnie z Waldkiem realizujemy plan, o którym myśleliśmy przez cały zeszły sezon. Nasza współpraca układa się świetnie i zawsze mogę liczyć na wsparcie i jego doświadczenie. To duża motywacja, że teraz będziemy wspólnymi siłami pracować na wyniki i mam nadzieję sukces naszego nowego zespołu.

Przywieziemy do Załuża bardzo mocno zmodyfikowanego Peugeota, chociaż nie do końca w takiej specyfikacji, do jakiej dążymy. Wszystkie prace jeszcze do niedawna szły zgodnie z planem, ale niestety pojawił się problem z silnikiem. Czasu pozostało mało, a mamy tydzień po tygodniu aż cztery rundy, więc podjęliśmy szybką decyzję o wymianie silnika na tą część sezonu na słabszą jednostkę.

Samochód nie będzie mógł w pełni pokazać swoich możliwości, ale i tak jest bardzo zmieniony, więc postanowiliśmy ten czas poświęcić na naukę nowego samochodu.

Mam nadzieję, że mimo problemów, które niestety w tym sporcie nie omijają nikogo, będziemy w stanie walczyć w Załużu o dobry wynik i dobrze zaprezentujemy się kibicom. W imieniu całego ProfiAuto Racing Team zapraszam serdecznie na 42. Bieszczadzki Wyścig Górski. Do zobaczenia na trasie.”

Pliki źródłowe:
Waldemar Kluza i Michał Tochowicz wspólnie w ProfiAuto Racing Team
Waldemar Kluza i Michał Tochowicz wspólnie w ProfiAuto Racing Team

Autor zdjęcia: UMA Agnieszka Wołkowicz