Waldemar Kluza wraca walczyć na trasę Wyścigu Magura

Waldemar Kluza wpisał się pięknym akcentem w historię Wyścigu Magura Małastowska, jako triumfator pierwszej edycji zawodów, które goszczą w kalendarzu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, od sezonu 2014. Reprezentant Kluza Racing Team, jeszcze za kierownicą Mitsubishi Colt Evo otworzył listę rekordzistów trasy, w jej skróconej specyfikacji. Od tamtego momentu mocno wyśrubował swoje statystki, jako autor największej ilości zwycięstw. Przed tegoroczną edycją ma na koncie, aż sześć wygranych rund w Gorlicach, z 12 rund rozegranych do tej pory.

W najbliższy weekend (4 – 6 czerwca) zawodnik z Wieliczki stanie na linii startu w Małastowie już po raz siódmy, a czwarty za kierownicą Skody Fabia. Dzięki drugiej i trzeciej pozycji, po rundach w Bieszczadach zajmuje fotel wicelidera, ze stratą 8 punktów do Igora Drotara. Łącznie do ósmej edycji wyścigu zgłosiło się 61 kierowców i zespołów. W stawce nie zabraknie również drugiego przedstawiciela Kluza Racing Team – Grzegorza Kluza, który po problemach z Załuża, w Małastowie pojawi się już z nowym silnikiem w swoim Clio. Walka toczyć się będzie po raz kolejny, na dystansie 3610 metrów, na które składają się 22 zakręty.  

Waldemar Kluza: „Sezon 2021 się rozpędza i to w imponującym tempie, zwłaszcza, że czeka na nas szybka trasa w Magurze. To kolejna w tym roku dobra wiadomość, że Małastów wraca do kalendarza. Od pierwszej edycji jest to jeden z najbardziej udanych dla nas wyścigów. Z dziewięciu miejsc na podium, po jakie tutaj sięgnęliśmy sześć razy był to ten najcenniejszy wynik.  

Mamy na swoim koncie najwięcej, ponieważ sześć wygranych, ale chętnie poprawię jeszcze te statystyki. Dokładnie przeanalizowaliśmy przebieg weekendu w Załużu i jestem pewien, że zmiany zaprocentują już w ten weekend. Ruszymy do pierwszego sobotniego podjazdu z celem, żeby na linii mety w Magurze znów poczuć smak zwycięstwa.” 

 

W sezonie 2021 zawodników Kluza Racing Team wspierają firmy  ROWE Motor Oil, Stalco, Jania Construction, GT-Bergmann, AutoCzesciValdi.pl, Primo oraz zespoły Profiko i 4turbo.