Walka o mistrzostwo rozstrzygnie się na Śląsku

Wyniki Rajdu Nadwiślańskiego wyłoniły Mistrza Polski 2017 w klasyfikacji generalnej, ale do rozstrzygnięcia pozostaje jeszcze walka o wicemistrzostwo i tytuły w poszczególnych grupach i klasach. Zakończenie sezonu zapowiada więc wyjątkowo dużą dawkę emocji. Wszystko to już w najbliższy weekend na odcinkach Rajdu Śląska (13-15 października 2017), który debiutuje jednocześnie w kalendarzu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska.

Na Śląsku rozstrzygnie się także walka o tytuły w Grupie 2WD i Klasie 4. Zabraknie Jana Chmielewskiego, ale na starcie w Chorzowie ze ścisłej czołówki zobaczymy Tomasza Gryca, Jacka Jureckiego i Łukasza Byśkiniewicza, a to gwarantuje zaciętą rywalizację. Dzięki podwójnemu zwycięstwu w klasie oraz wywalczeniu pierwszego (Rajd Dolnośląski) i drugiego miejsca (Rajd Nadwiślański) w 2WD duet Jurecki / Trela ma szansę stanąć na podium w obydwu klasyfikacjach. Bielska załoga zajmuje aktualnie drugie miejsce w Klasie 4, trzecie w 2WD i trzecie wśród zespołów sponsorskich. Reprezentanci Blachdom Plus EvoTech Rally Team w drugiej części sezonu są niezwykle skuteczni i utrzymują doskonałe tempo, co stawia ich w gronie faworytów finałowej rundy RSMP. Sportowe zmagania rozpoczną się w piątek wieczorem o 19:00 od niespełna 1,5 km prologu na Stadionie Śląskim, a zwycięzców poznamy na mecie w Żorach w niedzielę około 17:40.

Jacek Jurecki: „To będzie wyjątkowy, ale jednocześnie trudny rajd. Z jednej strony stawka jest bardzo wysoka, a z drugiej to dla nas wszystkich nowe trasy. Fakt, że nadal kilka załóg ma szansę na tytuł, kibicom gwarantuje doskonale sportowe widowisko, a nam perspektywę zaciętej rywalizacji – tego, co w tym sporcie najpiękniejsze. Mamy za sobą dwa bardzo udane starty i będziemy walczyć, żeby tą dobrą passę utrzymać. Jesteśmy dobrze przygotowani, mamy jasno obrany cel i skoncentrowani chcemy go realizować od pierwszego do ostatniego kilometra. Jedziemy w swojej domowej imprezie, więc na trasie będą wspierać nas rodziny i dużo kibiców, a to mocna motywacja. W Rajdzie Śląska dołączają do nas nowi partnerzy Radex Bielsko-Biała, Energoaparatura, Peugeot Magurka, BTJ Zabudowy Pojazdów i Ośrodek Wczasowy „Walcownik”, co sprawia, że będziemy w ten weekend jeszcze silniejsi. Możemy liczyć na wsparcie stałych partnerów: Blachdom Plus, EvoTech, LavaggioAlbud Okna i Drzwi, Iwonex-Bud, ASC, Pokrycia Dachowe Pniok Sylwester oraz patronów BielskieDrogi.pl i Buchti.pl Promotion – mamy więc bardzo mocny skład. Serdecznie wszystkich zapraszam do kibicowania i bądźcie z nami!

Foto: Tomasz Filipiak