Wojciech Subocz przed ważnym startem w Banovcach

Podczas zbliżających się zawodów na trasie w Banovcach rozegra się rywalizacja w czterech różnych cyklach przeznaczonych dla kierowców samochodów historycznych. W Mistrzostwach Słowacji, Mistrzostwach Polski, Słowackim Pucharze Wyścigów Górskich czy Pucharze FIA Strefy Europy Centralnej zobaczymy legendy sportowej motoryzacji. Lista zgłoszeń GSMP Historycznych liczy 9 zgłoszeń, a stawkę otworzy Wojciech Subocz, za kierownicą charakterystycznego i unikatowego niebieskiego Porsche Carrera 2.

Po wyścigu w Limanowej kwidzyński kierowca stracił pozycję lidera klasyfikacji generalnej samochodów historycznych, ale w najbliższy weekend, jeśli powiększy ilość swoich zwycięstw może to prowadzenie odzyskać. Do tej pory trzykrotnie stawał na najwyższym stopniu podium w Załużu i Magurze Małastowskiej. Drugi swój start w Banovcach będzie pierwszym w nowym samochodzie, ale Porsche konfrontacji jest solidnie przygotowane.

Wojciech Subocz:„Start w wyścigu w Limanowej daleki był od naszych ambicji i oczekiwań. Złożyło się na to niestety kilka rzeczy. Z jednej strony prześladowały nas problemy techniczne, przez które samochód, zwłaszcza na mokrej nawierzchni, niezbyt pewnie się prowadził. Z drugiej, sam z własnej jazdy też nie do końca byłem zadowolony. Zabrakło doświadczenia i zaufania do jazdy w deszczu, a momentami było naprawdę ślisko. Niedziela była już bardziej pozytywna i pod względem warunków i samopoczucia. Moje tempo było lepsze, chociaż brakowało jednak tego drugiego podjazdu treningowego. Po minionym weekendzie zostaje niedosyt, ale już w ten weekend będziemy mieć szansę to nadrobić.

Z sezonu 2016 mam dobre wspomnienia z Banovców i mam nadzieję, że tym razem też tak będzie. Przede wszystkim jedziemy po naukę, żeby zrobić kolejne ważne kilometry w Porsche. To projekt, który chcemy kontynuować i rozwijać przez kilka najbliższych lat, a każdy wyścigowy weekend pozwala mi lepiej ufać możliwościom tego samochodu. To dla mnie priorytet, ale nie oznacza, że zapominamy o wyniku. Wręcz przeciwnie, będziemy atakować żeby wrócić na fotel lidera w kategorii samochodów historycznych, który odebrały nam problemy z Limanowej. W Banovcach, żeby jechać pewnie i szybko trzeba naprawdę dobrze znać tą trasę. Jazda z zakrętu w zakręt wymaga specyficznego toru jazdy, zwłaszcza przy tak wysokich krawężnikach, które nie wybaczają błędów. Jeden start to za mało, żeby się tego dobrze nauczyć, więc będziemy musieli nad tym też mocno się skupić. Zapowiada się pracowity weekend, ale emocji na pewno też nam nie zabraknie.

 Podczas słowackich rund GSMP naszemu zespołowi towarzyszyć będzie firmaVECO, producent olejów i środków smarnych, który wspiera nas nie tylko w całym sezonie 2017, ale jest z nami od początku mojej przygody z wyścigami górskimi.

Foto: UMA Agnieszka Wołkowicz