Wyścigowe wyzwanie Car Speed Racing

W kalendarzu polskiego motorsportu przyszedł czas na start rywalizacji w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski. Pierwszą areną zmagań dla „górali” będzie Bieszczadzki Wyścig Górski rozgrywany na trasie w Załużu. W Bieszczadach odbędą się dwie pierwsze z czternastu rund, jakie weszły do kalendarza GSMP 2018. W najbliższy piątek 11 maja zaplanowano Odbiór Administracyjny i Badanie Kontrolne, a część sportową zarezerwowano sobotę i niedzielę.

Łącznie na liście zgłoszeń znalazło się 111 zawodników z Polski, Słowacji, Czech, Austrii, Szwajcarii i Bułgarii. Dwóch kierowców spośród najmocniej obsadzonej stawki „biało-czerwonych” będzie obsługiwanych przez Car Speed Racing, która do Załuża przywiezie dwa Peugeoty. Do „sportowej rodziny” cieszyńskiej ekipy w tym roku dołączają  Bartosz Herban i Radosław Ćwięczek, a plan przewiduje start w pełnym sezonie Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2018.

Bartosza drugi rok z rzędu zobaczymy za kierownicą Peugeota 208 Maxi, a dla Radosława Bieszczadzki Wyścig Górski przyniesie wyjątkowy debiut. Po sezonach spędzonych w Hondzie Civic urzędujący Mistrz Polski GSMP 2017 w N-2000 w tym roku zmienia klasę na A-1600, a samochód na Peugeota 208 VTi w specyfikacji R2.

Pierwszy podjazd treningowy sezonu 2018 już w sobotę od 9:00, a podjazdy wyścigowe inauguracyjnej rundy GSMP startuje od 14:30. W niedzielę walka o punkty ruszy wcześniej, bo już od 13:00. Dla tych, którzy nie będą śledzić rywalizacji bezpośrednio na trasie organizator przygotował ciekawą alternatywę, ponieważ każdy przejazd będzie dostępny w internetowej relacji wideo na oficjalnej stronie cyklu gsmp.pzm.pl.

Damian Kargol (szef Car Speed Racing): „Przeżywaliśmy już emocję inauguracji Rajdowych Mistrzostw Czech, Mistrzostw Polski i Mistrzostw Śląska, a na najbliższy weekend zmieniamy dyscyplinę na wyścigi górskie. Start w bieszczadzkiej imprezie będzie szczególnie emocjonujący dlatego, że rozpoczynamy współpracę z dwoma nowymi kierowcami. Do Car Speed Racing dołączają Bartosz Herban i Radosław Ćwięczek – zawodnicy z dużym doświadczeniem z górskich tras i doskonale znani kibicom GSMP.

Pod naszymi namiotami staną dwa wyjątkowe egzemplarze 208-ki. Jedna w specyfikacji wyścigowej, a druga rajdowej. Peugeot Bartka Herbana to rasowa wyścigowa broń budowana specjalnie z myślą o „górach”, ale zeszły sezon pokazał, że w GSMP rajdowym VTi R2 również można walczyć o najwyższe lokaty, a za jego kierownicę wsiada w ten weekend bardzo szybki zawodnik. Dla nas będzie to start pełen wrażeń, a przy tak mocnej obsadzie kibicom też szykuje się sportowe święto. Nie pozostaje mi nic, jak zaprosić do przyjazdu na Bieszczadzki Wyścig Górski i do odwiedzenia naszego serwisu.”