Wyścigowo – rajdowy skład EvoTech w Rajdzie Grodzkim

Po zakończeniu rywalizacji w Rajdowych Samochodowych  Mistrzostwach Polski i Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski ekipa EvoTech przeniosła się do Mistrzostw Śląska. Ustrońska stajnia jest gotowa do startu w 4. Rajdzie Grodzkim, w którym będzie zapleczem serwisowym trzech załóg.

 Pod namiotami EvoTech staną dwa Peugeoty 208 R2 i Ford Fiesta. Do Peugeotów wsiądą kierowcy doskonale znani z tras Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski – Michał Tochowicz i Tomasz Fliśnik. Dla obydwu „górali” będzie to pierwszy start w śląskim cyklu. Michał, który pojedzie wspólnie z Bartoszem Rabsztynem otrzymał 21. numer startowy, a duet Tomasz Fliśnik i Michał Kuśnierz nakleili na Peugeota numer 20. Obydwie załogi zmierzą się w klasie RO R.

Pierwsi do walki ruszą jednak Marcin Górny i Marcin Drewniak, którzy podobnie, jak na Rajdzie Wisły powalczą o punkty w klasie Gość 2WD. Czwarta załoga wrześniowej rundy RSMŚl, teraz zmierzy się z siedmioma rywalami. Do pokonania załogi będą mieć sześć asfaltowych odcinków specjalnych.

Wiesław Bąk: „Znamy już finałowe rozstrzygnięcia rajdowej i wyścigowej rywalizacji w Mistrzostwach Polski. Przez te miesiące, nasi zawodnicy dostarczyli nam ogromną dawkę wrażeń i sięgnęliśmy wspólnie po wiele laurów. Zapowiada się jednak, że to jeszcze nie koniec emocji tego sezonu, zwłaszcza patrząc na konfigurację startującego dzisiaj rajdu. Wracamy do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska w mocnym składzie trzech samochodów i na bardzo ciekawie zapowiadające się zawody. Wygląda na to, że po otwierającym sezon Rajdzie Baborowa, teraz dołącza do cyklu kolejna wymagająca runda.

Odcinki specjalne naprawdę robią wrażenie. Jest wąsko i szybko, a momentami bardzo technicznie. Na tych dwóch próbach można spotkać wiele elementów podobnych do tak klasycznych odcinków, jak na przykład tych z Bochni czy Cieszynki.

Biorąc pod uwagę, że wiele załóg będzie tutaj walczyć o mistrzowskie tytuły, to czeka nas świetne widowisko. Pod naszymi namiotami pojawi się ciekawy wyścigowo-rajdowy skład. Będą zarówno kierowcy, z którymi mamy okazję pracować już od dłuższego czasu, jak Marcin Górny czy Michał Tochowicz, ale pojawi się też nowy w naszym gronie Tomasz Fliśnik. Pierwszy z nich na pewno będzie czuł się tutaj najpewniej, ale pozostała dwójka ma ciekawe warunki do nabierania rajdowego doświadczenia.

Każdy z duetów ma na ten start inne cele i priorytety, ale dla wszystkich z pewnością będzie to cenna przygoda. Zapraszamy na 4, Rajd Grodzki i do odwiedzenia strefy serwisowej EvoTech. Trzymajcie kciuki za załogi Marcin Górny / Marcin Drewniak (Ford Fiesta), Michał Tochowicz / Bartosz Rabsztyn i Tomasz Fliśnik / Michał Kuśnierz.”