4. Rajd Grodzki na wagę mistrzostwa Pucharu Peugeota i Citroena – Godula i Nowak gotowi do walki

W najbliższy weekend dojdzie do kolejnego ważnego debiutu w kalendarzu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. W niedzielę zawodnicy śląskiego cyklu po raz pierwszy powalczą o punkty na odcinkach specjalnych Rajdu Grodzkiego. Impreza z bazą w Gorlicach doczekała się swojej czwartej edycji. Rajd w tegorocznej odsłonie przejdzie duże zmiany, ponieważ organizator po raz pierwszy przygotował próby, które nawiązują do historii Rajdu Magurskiego, na których rywalizowali kiedyś najlepsi kierowcy Mistrzostw Polski.

To jednak dopiero początek emocji, jakie czekają na kibiców, ponieważ na mecie w Gorlicach możemy poznać pierwszych triumfatorów cyklu. Rozstrzygnąć może się między innymi pojedynek o mistrzostwo w klasyfikacji generalnej RSMŚl 2018. Przed życiową szansą stoją także Łukasz Godula i Daniel Nowak, którzy w Rajdzie Grodzkim będą chcieli zapisać na swoje konto czwarte z rzędu zwycięstwo w PPC. Zeszłoroczni II wicemistrzowie pucharu, teraz są o krok od wywalczenia najwyższego trofeum wśród załóg Peugeotów i Citroenów. Ich główni rywale tracą w tej chwili 39 punktów, a żeby Godula i Nowak mogli świętować tytuł potrzebują do mety tego rajdu dowieź minimum 30 oczek przewagi.

Doskonały wynik w Rajdzie Wisły otworzył przed duetem szansę na jeszcze jeden sukces. Na dwie rundy przed końcem sezonu zajmują miejsce w czołowej czwórce klasyfikacji generalnej, a biorąc pod uwagę maksymalną pulę punktów, jaka pozostaje do rozdania, to mają szansę nawet na tytuł Mistrzów Śląska. Przed zawodnikami i kibicami weekend pięknych sportowych emocji, a reprezentanci Zespołu Rajdowego BudTor Autotest GoWest z pewnością będą walczyć o duży wkład w przebieg tego widowiska. Trzymajmy mocno kciuki za Łukasza i Daniela!

 

Łukasz Godula: „Rajd Grodzki może okazać się dla nas najważniejszym, ale jednocześnie najtrudniejszym startem tego sezonu. Na ten weekend nie ma jednego dobrego rozwiązania. W PPC wypracowaliśmy przewagę, która daje pewien komfort, ale z drugiej strony nadal mamy apetyt na walkę o kolejne zwycięstwo. Trzeba jednak szanować to, co już do tej pory udało się wypracować. Musimy do tego rajdu podejść z chłodną głową, a to wcale nie będzie takie proste zadanie.

Znalezienie „złotego środka” pomiędzy szybką i skuteczną jazdą, a rozwagą i zachowaniem większego marginesu bezpieczeństwa w rajdach często przynosi odwrotny efekt. W tle walki w PPC pozostaje jeszcze kwestia naszej szansy na podium w klasyfikacji generalnej. Ciężko będzie to wszystko pogodzić, a gdy dodamy do tego fakt, że czekają na nas zupełnie nowe odcinki, to robi się z tego naprawdę ciekawa mieszanka. Nie miałem jeszcze okazji startować na tych terenach, ale jeśli odcinki będą przypominać swoją charakterystyką próby z Rajdu Ziemi Bocheńskiej, to tym lepiej dla mnie.

W niedzielę przekonamy się, jak to wszystko wyjdzie w praktyce. Wspólnie z całym zespołem i partnerami BudTor, Autotest i GoWest zapraszam na Rajd Grodzki. Mocno liczymy na Wasz doping!”

 

Daniel Nowak: „Rajd Grodzki będzie kolejnym, który w tym sezonie pojedziemy po raz pierwszy, więc tak do końca nie wiemy czego się spodziewać. To, że nie znamy odcinków nie będzie jednak żadnym utrudnieniem, bo niezależnie od tego, czy jedziemy taki klasyk, jak Rajd Wisły, czy nowinkę jak właśnie Grodzki, to zawsze przykładamy nacisk na dopracowanie opisu. Na pewno będzie to nowe, ważne doświadczenie, zwłaszcza, że te trasy mają już swoją rajdową historię. Sam start ma dla nas również ogromną wagę, bo w ten weekend możemy przypieczętować największy wspólny sukces. Niezależnie od wszystkiego, damy z siebie wszystko, żeby podtrzymać dobrą passę tego sezonu. Do zobaczenia w Gorlicach!”