Ekipa Car Speed Racing w mocnej obsadzie Rajdu Bohemia

Niespełna dwa tygodnie po zakończeniu Rajdu Hustopece, rusza Rajd Bohemia, piąta runda Mistrzostw Czech. Do rywalizacji staną w sumie 134 zespoły, a w tym 79 w ramach czeskich rozgrywek narodowych. Po raz czwarty w tym sezonie do walki o punkty ruszą załogi rywalizujące w pucharze markowym stworzonym wspólnie przez Peugeot i Total.

W Peugeot Total Rally Cup 2017, od pierwszej rundy toczy się bardzo zacięta rywalizacja. Walka jest bardzo wyrównana i w drugiej części sezonu ciężko wytypować faworyta do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej. W Rajdzie Bohemia zobaczymy czołową trójkę „generalki”, a gdy do rozegrania pozostają dwie rundy, to każdy zdobyty punkt,może zdecydować o końcowej klasyfikacji.

Na starcie w Mlada Boleslav stanie w sumie siedem Peugeotów 208 R2, a na szybie jednego z nich pojawią się biało-czerwone flagi. Dla polskiej załogi Arkadiusz Lechoszest / Łukasz Sitek będzie to drugi start i druga okazja do wspólnego zmierzenia się z czeskimi odcinkami specjalnymi.

Rajd Bohemia to łącznie 150 km trasy, podzielone na 11 odcinków specjalnych i dwa dni sportowej rywalizacji. Na szybkich, górzystych i wąskich drogach wokół Mlada Boleslav walczyć będzie czołówka Rajdowych Mistrzostw Czech, na czele z fabrycznym zespołem Skoda Motorsport.

Damian Kargol (szef zespołu Car Speed Racing): „Rajdowa Polska żyje emocjami rozpoczętego właśnie Rajdu Polski i oczy wszystkich zwrócone są na Mikołajki. Warto jednak śledzić także rywalizację na odcinkach drugiej zaplanowanej w ten weekend imprezy. Już w sobotę od 14:00 rusza Rajd Bohemia piąta runda Rajdowych Mistrzostw Czech, z bazą w Mlada Boleslav. Rajd stanowić będzie czwartą rundę nowego markowego pucharu, a nasza ekipa będzie obsługiwać jedno z Peugeotów 208 R2. Kontynuujemy program startów w czeskim rajdowym cyklu i staniemy do rywalizacji wspólnie z załogą Arkadiusz Lechoszest i Łukasz Sitek.

Start w majowym Rajdzie Czeski Krumlov zakończył się awarią i pozostawił duży niedosyt, ale do Rajdu Bohemia ruszamy ze zdwojoną siłą. Cel na ten weekend to przede wszystkim poznanie nowych tras i nauka, a odcinki specjalne wytyczone wokół Mlada Boleslav, to doskonałe miejsce do zbierania rajdowych doświadczeń. Start w tak mocnej obsadzie to nie tylko duże wyzwanie, ale też wyróżnienie, bo dołączamy do naprawdę mocnej stawki ponad 130 ekip, które wspólnie staną w strefie serwisowej fabryki Skoda. Poziom trudności tego rajdu jest wyjątkowo wysoki, ale cały zespół da z siebie wszystko. Śledźcie wyniki i trzymajcie kciuki, a tych z Was, którzy jeszcze nie wybrali się do Mikołajek, zapraszam do rajdowe świata naszych południowych sąsiadów. Jestem pewien, że czeka nas niezwykłe sportowe widowisko.”

Foto:  Grzegorz Kozera