EvoTech po Rajdzie Valasska – plan zrealizowany w 100%

Dokładnie miesiąc przed rozpoczęciem Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski wystartował sezon czeskiego czempionatu. 37. Kowax Valasska Rally ValMez było doskonałą okazją do przygotowania się do rywalizacji w Świdnicy. Na takie rozwiązanie zdecydował się miedzy innymi Łukasz Lewandowski, który wspólnie z Piotrem Białowąsem dołączyli do grupy samochodów 2WD. „Ośka” była na Valassce wyjątkowo mocno obsadzona, a Łukasz miał w swojej grupie ponad 25 rywali, a w tym także dwie kolejne załogi z Polski. Założony plan treningowy udało się w pełni zrealizować, ale cieszy także tempo i równa jazda. Załoga Peugeota 208 R2 obsługiwanego przez EvoTech, na trudnych i technicznych drogach wschodnich Moraw osiągnęła metę rajdu w czołowej dziesiątce 2WD.

Tempo, jakie utrzymywali pozwoliło wywieź z tego weekendu nie tylko cenne doświadczenie, ale i dobry wynik. Chłopaki systematycznie notowali czasy w pierwszej dziesiątce Klasy 6 i całej mocno obsadzonej przez czeskich zawodników grupie 2WD. W obydwu etapach stoczyli też bardzo zacięty pojedynek z  Maćkiem Lubiakiem. Łukasz był najszybszym Polakiem w „ośce” na porannym sobotnim odcinku testowym i taki wynik zanotował też na pięciu z 14 rozegranych odcinków – w tym także na  OS 15, zamykającym cały rajd.

Paweł Wisełka (EvoTech): „Za nami pierwszy rajdowy weekend sezonu 2018. Dla Łukasza i Piotrka było to duże wyzwanie, z którym jednak bardzo dobrze sobie poradzili. Pierwszy zagraniczny start i debiut w Rajdzie Valassska zakończyli na mecie, prezentując równą, bezbłędną jazdę. Priorytetem było przejechanie jak największej liczby kilometrów i przygotowanie się do startu w Rajdzie Świdnickim, a szybkie, techniczne odcinki pierwszej czeskiej rundy dały nam do tego świetne warunki. Przez dwa dni zdobyliśmy wiele ważnych informacji i sprawdziliśmy kilka ustawień samochodu i opon, a to zaprocentuje w kolejnych startach w RSMP.”