Godula i Nowak w mocnej obsadzie Rajdu Ziemi Bocheńskiej

Już jutro startuje jedna z najbardziej widowiskowych odsłon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Do startu w 6. Rajdzie Ziemi Bocheńskiej przygotowują się również Łukasz Godula i Daniel Nowak – wiceliderzy Pucharu Peugeota i Citroena. Duet zaliczy w ten weekend dwunasty wspólny rajd i trzeci start w Rajdzie Ziemi Bocheńskiej. Załoga Zespołu Rajdowego Bud-Tor Autotest GoWest dzięki punktom wywalczonym w Baborowie stanie na linii startu, jako druga w PPC.

Do rywalizacji zgłosiła się cała czołówka Pucharu, której zaciętą rywalizację mogliśmy zobaczyć w inauguracyjnej sezonu RSMŚl. To może oznaczać tylko jedno – że kibice będą świadkami kolejnej emocjonującej walki wśród kierowców Peugeotów i Citroenów. Łukasz i Daniel mocnym akcentem rozpoczęli RSMŚl 2018, a na bocheńskich trasach będą ciężko pracować, żeby podtrzymać dobrą passę. Woli walki temu duetowi na pewno nie zabraknie, warto więc kibicować i trzymać mocno kciuki za załogę Peugeota 106 z numer 40.

Pierwszy z siedmiu odcinków specjalnych startuje jutro kilka minut przed 8:30, a trasa całego rajdu liczy blisko 49 km. Zwycięzców poznamy na Rynku około 18:15. Warto ten dzień zarezerwować na przyjazd do Bochni. Doskonałe emocje gwarantowane!

Łukasz Godula: „Od momentu pierwszego kontaktu z Rajdem Ziemi Bocheńskiej jestem pod ogromnym wrażeniem tej imprezy. Startować w Bochni to ogromne wyzwanie, ale daje to tyle samo przyjemności. To tutaj mamy do dyspozycji jedne z najwspanialszych tras – jest kręto, są fragmenty szybkie i te bardziej techniczne, które wymagają precyzji. Ukształtowanie terenu też mocno zmienia tempo jazdy i uczy szanowania prędkości. Mamy tu naprawdę wiele z tego, co najpiękniejsze w rajdach. Epilog w centrum miasta to też ciężki sprawdzian koncentracji i nerwów – jeden mały błąd może przekreślić ciężką pracę całego dnia. To wszystko sprawia, że dobry wynik docenia się wyjątkowo mocno.

Staniemy na starcie świadomi poziomu tego wyzwania, ale wiem, że jesteśmy dobrze przygotowani. Bartek przed swoimi kibicami będzie jeszcze mocniej zmotywowany, a za nami mamy Maćka i Przemka, którzy skrupulatnie wykorzystają każdy nasz błąd. Cieszę się, że poprzeczka powędrowała tak wysoko, ale my też nie będziemy łatwym rywalem. Postaram się pojechać jak najlepiej. Zapowiada się ostra rywalizacja, a osobiście liczę, że spadnie deszcz i będę mógł wykorzystać nasze atuty na mokrej nawierzchni. Mocno pracowaliśmy na testach i liczę, że to przyniesie wymierne efekty. 

Liczymy na Wasz gorący doping. Wspólnie z Bud-Tor, Autotest i GoWest zapraszamy do rajdowej Bochni.”