Godula i Nowak wywalczyli 2. miejsce

Na rynku w Baborowie poznaliśmy wyniki pierwszej rundy tegorocznych Mistrzostw Śląska. Rywalizacja rozpoczęła się już w piątkowy wieczór na odcinku wytyczonym w centrum miasta. To był udany początek dla reprezentantów zespołu Bud-Tor Autotest GoWest. Na dystansie 1,65 km duet Łukasz Godula / Daniel Nowak wywalczyli bardzo dobry 8. czas w klasyfikacji generalnej, zostawiając za sobą wielu rywali w mocniejszych samochodach. Dzięki temu zostali również pierwszymi liderami Pucharu Peugeota i Citroena, wyprzedzając załogi Kalczyński / Kalczyński o 2,8 sekundy, a Bębenek / Bębenek o 3,4 sekundy.

To był jednak tylko przedsmak emocji, ponieważ w sobotę na zawodników czekało ponad 46 kilometrów odcinków. Poranne 8 km załogi PPC pokonały, jako wolny przejazd, więc walka rozpoczęła się od OS 3. Tą próbę zapisał na swoje konto Bartek Bębenek, ale Łukasz Godula był najbliżej nowego lidera i na pierwszej strefie serwisowej ustępował mu tylko o 0,8 sekundy. O wynikach drugiej pętli znów zadecydował tylko odcinek Idared, a tym razem niespełna sekunda dzieliła Hawro i Godulę – drugą i trzecią załogę pucharu. W klasyfikacji łącznej Łukasz utrzymywał pozycję wicelidera. Trzecia pętla ruszyła kilka minut przed 14-stą. Na finałowych odcinkach rywalizacja nabrała jeszcze większego tempa. Po ponad 8 km czołowa trójka PPC zmieściła się w 3,2 sekundy. Gdy do mety pozostał już tylko Power Stage, Łukasz i Daniel mieli 7,5 s. przewagi nad bezpośrednimi rywalami. Maciej Hawro mocno zaatakował, ale to nie wystarczyło, żeby awansować na drugie miejsce. W pierwszej rundzie sezonu ten stopień podium w klasie należał do Goduli i Nowaka, którzy jednocześnie finiszowali w Baborowie na 16. miejscu w klasyfikacji generalnej. Styl i tempo, w jakim wywalczyli swoje pierwsze punkty, napawa optymizmem przed kolejnymi rundami. Następna dawka rajdowych emocji już w pierwszym weekendzie czerwca na trasach 6. Rajdu Ziemi Bocheńskiej im. Janusza Kuliga.

Łukasz Godula: „Pierwszy rajd sezonu to zawsze wiele niewiadomych, ale po tym weekendzie mamy wiele powodów do zadowolenia. Udanie debiutowaliśmy na trasach Rajdu Baborowa, a mimo, że nie udało się w klasyfikacji dogonić Bartka to cały dzień utrzymywaliśmy wysokie i równe tempo. Co najważniejsze nie popełnialiśmy żadnych błędów. Kilka sekund uciekło, gdy Peugeot przerywał przez problemy z pompą paliwa, ale na wynikach rajdu to zaważyło. Jazda dała nam masę przyjemności, tak samo jak cała walka. Nie tylko Bartek i Maciek, ale cała stawka prezentowała bardzo dobre tempo i już nie mogę się doczekać kolejnego pojedynku. Wywozimy z Baborowa cenny puchar, ważne punkty i piękne sportowe wspomnienia. Dziękuje firmom Bud-Tor, Autotest, GoWest i Quercu, całemu zespołowi i kibicom za wyjątkowy rajdowy weekend.”

 

Daniel Nowak: „To był jeden z najszybszych, jeśli nie najszybszy rajd w moim życiu. Jesteśmy pod dużym wrażeniem odcinków, jakie przygotował organizator. Szkoda, że nie wszystkie mogliśmy pokonać w trybie sportowym, ale rajd uważam za bardzo udany. Łukasz znów zaprezentował doskonałą i skuteczną jazdę. Wynik wywalczony w piątek jeszcze bardziej nas zmotywował. Takie otwarcie sezonu cieszy, ale przed nami jeszcze wiele wyzwań i emocji. Dziękujemy tym, którzy trzymali za nas kciuki. Widzimy się na kultowych odcinkach w Bochni.”