Hawro i Leja w mocnej stawce PPC

W najbliższą niedzielę o 8.00 obok Zamku w Będzinie wystartują Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska 2017. W tym roku pierwszą odsłoną cyklu będzie Rajd Zamkowy. 7. edycja imprezy zostanie rozegrana w zupełnie nowej konfiguracji, a długość odcinków wzrosła do 42 kilometrów. Walka o puchary i pierwsze punkty w nowym sezonie rozegra się na 6 odcinkach specjalnych podzielonych na trzy pętle, a do walki stanie łącznie 55 załóg.

W Rajdzie Zamkowym zobaczymy po raz pierwszy także załogę Maciej Hawro i Sławomir Leja. Ich Citroen Saxo zasili stawkę Pucharu Peugeot Citroen, w którym łącznie pojawiło się dziewięć zgłoszeń. Piąty duet PPC z sezonu 2016, zapowiada starty we wszystkich tegorocznych rundach cyklu.

Maciej Hawro: „Chociaż będzie to mój trzeci sezon w Mistrzostwach Śląska to do tej pory nie mieliśmy jeszcze okazji pojawić się na starcie w Będzinie. Onboardy jasno pokazują, że w ten weekend odcinki zapowiadają się naprawdę mega trudne i wymagające dla samochodów. Cieszę się z tych kilku łączników szutrowych, jakie przygotował organizator. Przed tym sezonem sporo czasu spędziłem na jazdach po szutrowym torze i czuje się dużo pewniej na luźnej nawierzchni. Dobór opon będzie bardzo ważny, a sama rywalizacja przez to dużo ciekawsza, dla kibiców i samych załóg.

Stajemy po raz kolejny do walki w PPC, który od kilku lat jest najbardziej wyrównaną i wymagającą klasą. W tym roku wygląda, że będzie podobnie. Zebrała się naprawdę mocna grupa zawodników. Myślę, że każda z tych załóg ma szansę na zwycięstwo w Rajdzie Zamkowym.

My również ruszymy do tego rajdu mocno zmotywowani. Plan na ten rok to praca nad dobrym tempem i czysta, równa jazda, a przede wszystkim unikanie błędów, które zawsze są kosztowne. Cel, jaki sobie stawiamy to walka o podium w klasie. Samochód przeszedł gruntowny przegląd i dużo w niego włożyliśmy pracy. Wierzę, że i Citroen i my jesteśmy dobrze przygotowani na tegoroczne wyzwania.

W sezonie 2017 nasze starty możliwe będą dzięki zaangażowaniu firm; OSK DO CELU – szkoła nauki jazdy, Full Invest, HAW-MED – Centrum Medycyny Pracy, Studio Lizart i Racing Shop. O obsługę serwisową i rajdówkę dbać będą Garage Masters oraz ATP MOTORSPORT z Opola, a stroną medialną naszych startów zajmą się Buchti.pl Promotion, Krzystof Klimek – fotografia motoryzacyjna oraz lancut.gada.pl

Foto: Krzysztof Klimek