Jacek Jurecki i Michał Trela w RSMP 2017 w nowym projekcie

Od rozpoczęcia Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2017 dzieli nas już tylko kilka dni, a rolę imprezy otwierającej po raz kolejny pełnić będzie Rajd Świdnicki Krause. 45. edycja imprezy zgromadzi na starcie 57 załóg, do których dołączą jeszcze 23 rajdówki zgłoszone w Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.
 
Na liście zgłoszeń pojawił się także duet Jacek Jurecki i Michał Trela, który potwierdził pełen sezon RSMP w Peugeocie 208 R2, a w Świdnicy dołączą do najliczniej obsadzonej Klasy 4 (łącznie 11 samochodów). II Wicemistrzowie Klasy 4 RSMP 2016 w tym sezonie obok walki w Klasie 4 i w „ośce” dołączą także do rywalizacji wśród zespołów sponsorskich. Wszystko to dzięki nowemu projektowi, jaka bielska załoga wspólnie z głównym sponsorem i firmą przygotowującą ich Peugeota 208 R2 przygotowała na sezon 2017 – Blachdom Plus EvoTech Rally Team. Do przedsięwzięcia dołączyli również Eko-Wtór Jakubiec, Albud Okna i Drzwi, Iwonex-Bud, ASC, Pokrycia Dachowe Pniok Sylwester oraz Buchti.pl Promotion.
Obok załogi Jurecki / Trela w Świdnicy zobaczymy całą czołówkę zeszłorocznej rywalizacji w 2WD, a w tym Dariusza Polońskiego i Tomasza Gryca w dwóch kolejnych Peugeotach, więc zapowiada się bardzo ciekawa rywalizacja na zaplanowanych na weekend 12 odcinkach specjalnych. Pierwsze sportowe emocje już w piątek od godziny 19:03 na widowiskowym SuperOSie w Świdnicy. Wyniki inauguracyjnej rundy i pierwszych tegorocznych zwycięzców poznamy w niedzielę około godziny 17:00 podczas oficjalnej ceremonii mety na świdnickim Rynku.
 
Jacek Jurecki: „Z ogromną radością mogę potwierdzić, że pojawimy się wspólnie z Michałem w pełnym cyklu RSMP 2017, a naszą bronią na odcinki specjalne będzie ponownie topowa rajdówka 2WD – Peugeot 208 R2. Dzięki wsparciu naszego głównego sponsora, firmy Blachdom Plus i stajni rajdowej EvoTech od Świdnicy włączamy się do walki wśród zespołów sponsorskich. Cały projekt Blachdom Plus EvoTech Rally Team wesprze także nasz nowy mocny partner z branży surowców wtórnych, firma Eko-Wtór Jakubiec oraz firmy kontynuujące z nami współpracę: Albud Okna i Drzwi, Iwonex-Bud, ASC, Pokrycia Dachowe Pniok Sylwester oraz Buchti.pl Promotion. Przed nami nowy sezon i jeszcze większe sportowe wyzwania, ale jesteśmy bardzo dobrze przygotowani. Mamy zespół oparty o bardzo silnych partnerów, świetnych mechaników i doskonały samochód, który mieliśmy okazję już dobrze poznać, więc z dużym optymizmem czekamy na Rajd Świdnicki.
 
Cieszę się, że stawka naszej klasy będzie tak mocna, i wymagająca, bo walka w takim gronie daje ogromną satysfakcje. Będzie to nasz pierwszy start w Świdnicy w Peugeocie, ale damy z siebie wszystko, żeby bardzo dobrym wynikiem rozpocząć ten sezon. To będzie bardzo ważny rok. Zapraszam wszystkich na odcinki i liczę na mocno zaciśnięte kciuki.”
Wiesław Bąk (EvoTech): „Będzie to dla naszej firmy bardzo pracowity sezon, pełen nowych wyzwań, ale jestem pewny, że również wielu doskonałych wyników. Współpraca z naszymi załogami i tak wyjątkowymi zawodnikami, jakimi również są Jacek i Michał to dla naszej firmy wyróżnienie i ogromna motywacja do bezustannego „podnoszenia poprzeczki”. Takim krokiem do przodu jest nasze coraz większe zaangażowanie w pracę z Peugeotami 208 R2 i założenie wspólnego zespołu. Patrząc na listę zgłoszeń pierwszej rundy RSMP myślę, że można być spokojnym o emocje w tym sezonie.
 
Mocna stawka „ośki”, a w tym siedem Peugeotów 208 R2, a do tego pięć zespołów zgłoszonych do klasyfikacji – w tym gronie przyjdzie nam się zmierzyć w najbliższy weekend w Świdnicy. Jacek już w zeszłym roku pokazał, że w 208-ce czuje się bardzo dobrze i jak jest groźnym rywalem. Każdemu kto śledzi wyniki ostatnich sezonów nie trzeba przedstawiać potencjału, jaki drzemie w tej załodze, a wierzymy mocno w to, że praca całego zespołu przyniesie kolejne sukcesy. Do zobaczenia w Świdnicy i zapraszam na strefę serwisową EvoTech.”
Foto: Łukasz Kos Photo / Michał Trela