Jurecki i Trela przed RSMP 2018

Na najbliższy weekend czekali wszyscy polscy kibice. Wraz ze startem pierwszego odcinka specjalnego 46. Rajdu Świdnickiego – KRAUSE rozpoczną się Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 2018 i to w mocno zmienionym formacie. Runda w Świdnicy będzie pierwszą rozgrywaną według nowego regulaminu i zmienionej formuły RSMP. Na sobotę zaplanowano tylko wieczorny  prolog w centrum miasta, a główna część rywalizacji odbędzie się w niedzielnym etapie. W sumie na zawodników czeka osiem asfaltowych prób sportowych o łącznej długości 103 km.

O pierwsze punkty w sezonie rywalizować będzie 51 załóg, a wśród nich Jacek Jurecki i Michał Trela. Reprezentanci Blachdom Plus EvoTech Rally Team po raz kolejny staną do walki wśród samochodów napędzanych na przednią oś, w grupie 2WD i w Klasie 4. Bronią na odcinki specjalne nadal będzie Peugeot 208 R2 obsługiwany przez ekipę EvoTech.

W ten weekend w 2WD pojawi się kilka nowych nazwisk, a mimo, że część składu z sezonu 2017 zmieniła samochody klasy R2 na R5, to emocji w „ośce” na pewno nie zabraknie, tak samo, jak zaciętej i wyrównanej walki.

Jacek Jurecki: „Przed startem nowego sezonu zawsze jest szczególnie dużo emocji, a zwłaszcza teraz, gdy pojawiło się sporo zmian. O tym czy to krok w dobrą stronę, przekonamy się już niedługo. Niezależnie od formatu cele pozostają te same. Stajemy na starcie mocno zmotywowani, żeby walczyć nie tylko w ośce, ale po raz kolejny także wśród zespołów sponsorskich.

W 2WD też wiele się zmieniło i szkoda, że zabraknie kilku kierowców, ale mamy też nowych bardzo szybkich rywali. Jestem pewien, że czeka nas ciekawa rywalizacja na otwarcie sezonu. Będzie to dla mnie ósmy Rajd Świdnicki, a nie byłoby nas tutaj, gdyby nie zaufanie sponsorów. Do składu zespołu w 2018 dołącza kolejny bardzo ważny partner – Radex Spółka z o.o. Bielsko-Biała. W Świdnicy wspierać nas będą:  Blachdom Plus, Radex Spółka z o.o. Bielsko-Biała, Iwonex-Bud, Albud Okna i Drzwi, LavaggioASC, EvoTech oraz Bobrek Przedsiębiorstwo Metali Nieżelaznych, za co wszystkim bardzo dziękuje. Do zobaczenia na odcinkach!”

 Foto: Tomasz Filipiak