Godula i Nowak „o włos” od podium w Głubczycach

W miniony weekend zainaugurowane zostały Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska. Trasa 1. Rajdu Ziemi Głubczyckiej, któremu przypadła rola rundy otwierającej, to kolejny dowód na to, że śląski cykl z roku na rok stają się coraz trudniejszy i bardziej wymagający. Przekonało się o tym blisko 40 załóg, które w sobotni poranek, 18 maja ruszyły do rywalizacji ze strefy serwisowej w Głubczycach.

Na otwarcie sezonu nie zabrakło silnej obsady i mocnych samochodów. Wysoki drugi numer startowy otrzymali Łukasz Godula i Daniel Nowak, którzy od początku tego roku postawili na starty w Hondzie Civic. Mistrzowie Pucharu Peugeota i Citroena z sezonu 2018 od tego startu dołączyli do załóg klasy RO 2, przeznaczonej dla samochodów z silnikami o pojemności do 1600 cm3.

Swój drugi wspólny sezon rozpoczęli mocnym akcentem, od czwartego miejsca w klasyfikacji generalnej. Wynik robi tym większe wrażenie, że od podium znaleźli się o przysłowiowy „włos”. Po 43,3 km sportowej rywalizacji do bezpośrednich konkurentów stracili tylko 0,6 sekundy. O czołową trójkę walczyli do ostatniego metra, o czym najlepiej świadczy drugi czas osiągnięty na finałowej próbie. Straty nie udało się odrobić, ale determinacja i tak przyniosła ważny wynik. Dzięki temu do dorobku dołożyli cenne cztery punkty i w klasyfikacji sezonu z 16 oczkami zajmują trzecie miejsce.

W walce na sześciu asfaltowych próbach aż trzykrotnie finiszowali w czołowej trójce, a na trzecim stopniu podium stanęli również w klasie RO 2 To najlepszy dowód na to, że tak, jak w Peugeocie, teraz także w dużo mocniejszej Hondzie, są w stanie walczyć o najwyższe sportowe cele.

Okazja do kolejnego sprawdzianu i pojedynek o punkty już za niecały miesiąc, podczas jubileuszowego 50. Rajdu Festiwalowego. W dniach 15-16 czerwca zawodnicy ponownie spotkają się na odcinkach specjalnych województwa opolskiego. Już teraz zapraszamy do kibicowania!

 

Łukasz Godula: „Na odcinkach Rajdu Ziemi Głubczyckiej mieliśmy okazję w pełni nacieszyć się możliwościami, jakie daje nasza nowa rajdowa broń. Na niektórych fragmentach, na szybkich i ekstremalnie śliskich próbach w Peugeocie było by naprawdę ciężko, a Honda prowadziła się rewelacyjnie. Mieliśmy w ten weekend masę nowych doświadczeń. Nie tylko mocniejszy samochód, ale nowe opony i zupełnie inaczej pracujące zawieszenie. To wszystko wymagało ogromnego skupienia i pracy, ale za to w praktyce mogliśmy sprawdzić, jak ważny krok zrobiliśmy w tym sezonie.

Podium było niewyobrażalnie blisko, więc ze sportowego punktu widzenia czujemy niedosyt. Wiem, że tą minimalną różnicę mogliśmy zniwelować w wielu miejscach, ale taki była sport. To świetnie pokazuje, jak wyrównana i zacięta bywa walka. My przede wszystkim trzymaliśmy się swoich założeń i stopniowo wjeżdżaliśmy się w auto. Nie brakowało przygód, ale co najważniejsze z odcinka na odcinek czuliśmy się pewniej i podkręcaliśmy tempo. Podium w klasie, czwarte miejsce w rajdzie i drugie na Power Stage, na naprawdę trudnych odcinkach – wszystko to składa się na początek sezonu, z którego wspólnie z Danielem, możemy być naprawdę dumni.

Podziękowania dla kibiców i ekipy Kostka Serwis Motorsport za świetną pracę. Dzięki Kowax Welding, Autotest i BudTor mogliśmy przeżyć naprawdę niesamowity weekend! Z Głubczyc zabieramy cenne wspomnienia, a myślami jesteśmy już na następnym rajdzie.”