Nowy, mocny skład Rallytechnology w inauguracyjnej rundzie RSMP

Po ponad 7 miesiącach przerwy wracają Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski. Stało się tradycją, że rywalizacja rozpoczyna się od odcinków Rajdu Świdnickiego – Krause, w którym czołowi polscy zawodnicy spotkają się już 47 raz. Mimo, że na oficjalny start musimy poczekać jeszcze do sobotniego popołudnia, to już wiadomo, że będzie to wyjątkowa runda polskiego czempionatu. Na liście zgłoszeń znalazła się rekordowa liczba samochodów w specyfikacji R5. Jedenaście rajdówek najmocniejszej kategorii, to jak na razie najmocniejszy skład w historii polskiego motorsportu.

Ekipa Rallytechnology ma w tym rekordzie swój ważny wkład, ponieważ będzie obsługiwać aż trzy „R5-tki”. Czwarty numer startowy otrzymali Marcin Słobodzian i Kamil Kozdroń, którzy w tym sezonie dołączają do składu zespołu. Dla kierowcy z Krakowa będzie to pierwszy start w Fordzie Fiesta R5. Z „szóstką” zobaczymy natomiast duet Zbigniew Gabryś / Artur Natkaniec. Drudzy wicemistrzowie RSMP 2017 teraz stawiają na Hyundaia i20 R5 i właśnie w Świdnicy zaprezentują kibicom swoją nową rajdową broń.

Kolejnego Forda Fiesta R5 pod namiotami serwisowymi Rallytechnology postawi Sylwester Płachytka pilotowany przez Jacka Nowaczewskiego (14 numer startowy). Załoga w ten weekend zaliczy swój debiut w Mistrzostwach Polski w najmocniejszej klasie, a na trasy Rajdu Świdnickiego wraca po 5 latach przerwy.

Zespół będzie miał reprezentantów również wśród samochodów z napędem na jedną oś. Do mocno obsadzonej Grupy 2WD powraca Tomasz Gryc, a na fotel pilota w jego Peugeocie 208 R2 wsiądzie Przemysław Zawada. Będzie to drugi, po edycji z sezonu 2014, ich wspólny start na trasach w Górach Sowich.

Gryc i Zawada, tak jak wszystkie cztery załogi zgłoszone są do rywalizacji, jako zespół Rallytechnology, a to oznacza, że rybnicka ekipa w bardzo mocnym składzie rozpoczyna walkę o obronę tytułu Mistrzów Polski w klasyfikacji zespołów sponsorskich. Do tej pory sięgali po to trofeum cztery razy z rzędu. Apetyt na kolejne zwycięstwo jest ogromny, więc w Świdnicy emocji na pewno nie zabraknie!   

Robert Gabryszewski (szef zespołu Rallytechnology): „Nadszedł długo oczekiwany weekend. Rozpoczynamy kolejny sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, w którym jako Rallytechnology mamy satysfakcję brać udział nieprzerwanie od 2006 roku. Te kilkanaście lat to ogromny bagaż doświadczeń, ale także bezcennych wspomnień, dzielonych wspólnie z zawodnikami. Teraz czas dopisać do tej historii kolejny rozdział, w który wejdziemy z bardzo silnym składem. W zespole pojawi się kolejny szybki kierowca Marcin Słobodzian, który w ten weekend zrobi ważny krok w swojej rajdowej karierze. Równie mocno cieszy nas, że w Świdnicy do składu wrócą Tomasz Gryc w Peugeocie 208 R2 i duet Płachytka / Nowaczewski (Ford Fiesta R5). Zbigniew Gabryś i Artur Natkaniec to niezmiennie silny punkt naszego zespołu, dodatkowo wzmocniony jeszcze nową rajdową bronią  – Hyundaiem i20 R5.

Za nami bardzo intensywny program testów, który w tym tygodniu jeszcze przybrał na sile. Dzięki temu maksymalnie wykorzystaliśmy czas i jesteśmy doskonale przygotowani do rywalizacji. Lista zgłoszeń pokazuje, że przed nami naprawdę wymagające miesiące z RSMP, ale to tym bardziej nas motywuje. Jesteśmy dumni, że możemy swoim zapleczem i doświadczeniem wspierać tak mocnych zawodników, nie tylko w walce o indywidualne sukcesy, ale także o punkty w klasyfikacji zespołów sponsorskich. Trzymajcie kciuki za cały zespół Rallytechnology. Do zobaczenia w Świdnicy.”