Nowy sezon i nowe wyzwania Waldka Kluzy

Już w najbliższy weekend ruszają Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski 2017. Inauguracja zapowiada się wyjątkowo mocna, ponieważ w Bieszczadzkim Wyścigu Górskim zobaczymy rekordową stawkę 100 zgłoszonych zawodników. Nie zabraknie również czołowej trójki kierowców GSMP 2016. Waldek Kluza – I Wicemistrz Polski przygotował na pierwszy wyścigowy weekend dużą niespodziankę. Podobnie, jak rok temu zadebiutuje w Załużu nowym samochodem. Po sezonie spędzonym w Fordzie Fiesta, tym razem kierowca z Wieliczki zdecydował się na zmianę na Skodę Fabia S2000, przygotowaną przez słowacką stajnie Rexteam Veroslava Cvrcka.

Tak mocnej stawki na trasie w Załużu jeszcze nie było. Kibice, w ciągu dwóch dni rywalizacji zobaczą całą plejadę samochodów wyścigowych, od klasyków takich, jak Fiat 126p, po najmocniejsze kilkusetkonne „potwory” i formuły. Pretendentów do pierwszego zwycięstwa w sezonie 2017 jest kilku, a Waldemar Kluza z pewnością będzie chciał podtrzymać tradycję z zeszłego roku i w debiucie w nowym samochodzie stanąć na najwyższym stopniu podium. W tej walce wspierać go będą: Solne Miasto Wieliczka i  Powiat Wielicki oraz firmy Stalco, Jania Construction, AutoCzesciValdi.pl oraz Buchti.pl Promotion.

Waldek Kluza:„Ten sezon rozpoczął się dla nas pięknie, bo od zwycięstwa w wielickim Memoriale. Pierwsze miejsce w mojej domowej imprezie to dla mnie ogromny powód do dumy. Wszyscy jednak z niecierpliwością czekamy na nowy sezon wyścigów górskich. Rozmowy przed tym sezonem i precyzowanie planów trwało naprawdę długo i trwa nadal, ale jestem bardzo szczęśliwy, że w Załużu stanę na starcie w nowym samochodzie. To kolejny sezon wyzwań, które jeśli spojrzeć na listę zgłoszeń, zapowiadają się naprawdę wymagające.

Rozpoczynam współpracę z nowym zespołem ludzi i kilkoma nowymi sponsorami, ale jestem bardzo pozytywnie nastawiony. Mam do dyspozycji naprawdę dopracowaną, doskonałą Skodę Fabia S2000 i mocnych partnerów, więc jestem dobrze przygotowany do walki. Veroslav Cvrcek startował tym samochodem w kilku rundach GSMP 2016, więc kibice już się przekonali jak widowiskowe są jego przejazdy. Zrobię wszystko, żeby naszą nową wyścigową bronią też dać kibicom dużo emocji. Konkurencja jest naprawdę mocna, ale będziemy walczyć o najwyższą lokatę. Chciałbym, tak jak rok temu w debiucie sięgnąć po zwycięstwo i taki jest też nasz cel na najbliższy weekend.

Jadę w barwach mojego rodzinnego miasta, a to mobilizuje mnie do jeszcze większego wysiłku, żeby tak, jak podczas Memoriału godnie reprezentować Wieliczkę. Dziękuje serdecznie wszystkim partnerom: Solne Miasto WieliczkaPowiat Wielicki, Stalco, Jania Construction, AutoCzesciValdi.pl oraz Buchti.pl Promotion, że wspólnie możemy rozpocząć tak wyjątkowy projekt. Do zobaczenia na trasie w Załużu.”

Foto: Grzegorz Kozera – Motorsports Photography