Nowy skład na nowy sezon – Maciej Hawro i Patryk Kielar przed startem Rajdu Baborowa

Dziewięć załóg, tyle zgłosiło się do rywalizacji w Pucharze Peugeota i Citroena podczas pierwszej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska 2018. Kolejny sezon w śląskim cyklu zapowiada Maciej Hawro, a Rajd Baborów będzie dla zespołu debiutem nowego składu załogi. Na prawy fotel Peugeota 106 w tym sezonie wsiądzie Piotr Kielar. Duet Hawro / Kielar przyklei na swoją rajdówkę 30. numer startowy i staną na rampie startowej w centrum Baborowa, jako druga w kolejności załoga PPC.

Dwa najbliższe dni to siedem prób sportowych wytyczonych na drogach południowej części Opolszczyzny i  rozgrywanych w trzech pętlach. Pierwsza z nich rozpocznie się już dziś od wieczornego odcinka specjalnego w centrum Baborowa. W sobotę zawodnicy zmierzą się z asfaltowymi próbami, które biegną w malowniczej scenerii sadów. Rajd rozpocznie się w Baborowie i tam także poznamy zwycięzców, gdy załogi zjadą do miasta na ceremonię mety. Trzymamy kciuki za udane otwarcie sezonu dla Maćka i Patryka!  

 

Maciej Hawro: „W końcu nadszedł nowy sezon! Osobiście cieszę się, że na początku pojawia się nowy rajd, ponieważ każdy będzie miał takie same warunki pod względem znajomości tras. To na pewno bardzo pozytywnie wpłynie na całą rywalizację. Wygra ten kto najlepiej odrobi zadanie podczas zapoznania. Po onboardach wydaje się, że w ten weekend będzie bardzo szybko.

 Rozszerzenie cyklu o kolejne rajdy to według mnie super pomysł, ponieważ dzięki temu rajdy są bliżej Podkarpacia, mojego miejsca zamieszkania. W Rajdzie Grodzkim miałem już okazję startować, więc dla mnie będzie to pewna przewaga pod względem znajomości terenów. Może kiedyś doczekamy takiego momentu, że Podkarpacie i Śląsk połączą siły i powstaną łączone mistrzostwa.

 Ponownie stajemy do rywalizacji w PPC, a walka w pucharze zawsze jest zacięta. W zeszłym roku czołowa piątek dojeżdżała do mety z różnicami liczonymi w sekundach i wszystko na to wskazuje, że będzie podobnie. Co prawda nie będzie w stawce dwóch mocnych zawodników, ale nadal pozostaje silny skład. Do tego dołączają nowe twarze, a Ci kierowcy też będą chcieli namieszać w wynikach.

 Nastroje w zespole przed sezonem są dobre. Myślę że jestem dobrze przygotowany, a w zimie pracowałem nad wytrzymałością i koncentracją. Z nowym pilotem nie mieliśmy okazji zrobić jeszcze dużo kilometrów, ale wiem, że jest doświadczony i wykona swoją pracę najlepiej jak potrafi. Cel na ten sezon jest jeden: walka o podium w każdym rajdzie. Wiem że na pewno nie pojawimy się na Rajdzie Śląska więc musimy tym mocniej „cisnąć”, żeby w klasyfikacji rocznej być na dobrej pozycji. Nie będziemy kalkulować tylko walczyć na każdym odcinku.

 W 1. Rajdzie Baborowa wspierać nas będą Haw-Med Centrum Medycyny Pracy, Tesla Spółdzielnia Socjalna, Racing Shop, HRX, Rosso Racing, Lizart studio reklamy i Buchti.pl Promotion. Do zobaczenia na odcinkach!”