Opel Adam Cup – Szymon Żarłok i Krzysztof Pietruszka na starcie nowej rajdowej przygody

25 Vančík Rallysprint Kopná 2019 będzie przełomowym punktem w rajdowej karierze Szymona Żarłoka i Krzysztofa Pietruszki. Zeszłoroczni triumfatorzy Rajdu Ziemi Bocheńskiej i Cieszyńskiej Barbórki w ten weekend stają na starcie nowego, niezwykłego wyzwania. Po pięciu latach startów w Hondzie Civic przesiadają się do Opla Adama w specyfikacji pucharowej. Reprezentanci Kubala Rally Team idą w ślady takich polskich załóg, jak Jerzy Tomaszczyk / Łukasz Sitek, czy Jarosław Szeja / Marcin Szeja i będą rywalizować na czeskich odcinkach specjalnych. Za przygotowanie i obsługę samochodu odpowiedzialna będzie cieszyńska stajnia Car Speed Racing.

Wicemistrzów Śląska z sezonu 2018 zobaczymy w pełnym cyklu czeskiego XTG Opel Adam Cup, który już w ten weekend zainauguruje rywalizacja w Rallysprint Kopná. Na cały kalendarz, podobnie jak w sezonie 2018, składać się będzie siedem rajdów, a w tym sześć rozegranych w Czechach. Na finał w listopadzie załogi znów zmierzą się na trasach niemieckiego ADAC 3-Städte Rallye.

W strefie serwisowej w Slušovicach pojawi się osiem pucharowych Adamów, a co ciekawe, Żarłok i Pietruszka będą jedyną w tym gronie załogą spoza Czech. Znaczną część składu stanowią zawodnicy, którzy już rok temu walczyli w pucharze, na czele z wicemistrzem Davidem Štefanem. Rywalizacja na otwarcie sezonu zapowiada się więc bardzo emocjonująco. Nasza załoga w swoim debiucie będzie mieć do pokonania blisko 70 kilometrów, na które składa się 7 asfaltowych odcinków specjalnych.

Szymon Żarłok: „Dopiero czekamy na start pierwszego odcinka, a mnie już towarzyszą ogromne emocje. Rallysprint Kopná swoją formułą przypomina trochę rajdy Mistrzostw Śląska, ale dla nas ten start będzie nowym rajdowym rozdziałem. Wsiadamy do nowego samochodu, żeby zmierzyć się z nieznanymi dla nas trasami i konkurentami. Po raz pierwszy mamy też okazję wystartować za granicą. To będzie weekend, do którego stajemy, jako zupełni debiutanci, co na pewno nie ułatwi nam tego wyzwania, ale jednocześnie wyzwala w nas ogromną motywację. Jesteśmy tutaj przede wszystkim po to, żeby się uczyć i zbierać doświadczenia, ale także żeby cieszyć się z szansy, jaką otworzyła przed nami firma Kubala, główny partner zespołu. Mamy do dyspozycji świetny samochód, który mimo, że dysponuje mniejszą mocą niż Honda, to pod każdym innym względem jest nieporównanie lepszy i po prostu z innej „rajdowej bajki”. Rewelacyjnie pracujące zawieszenie, sekwencyjna skrzynia biegów i to jak perfekcyjnie prowadzi się Adama zrobiło na mnie ogromne wrażenie. Na testach poznaliśmy dopiero niewielką część jego potencjału, ale z każdym kilometrem frajda jest coraz większa i nie mogę się doczekać się pierwszych kilometrów OS-wych.

Jeszcze raz dziękuje wszystkim, którzy pomagali, żeby program na ten sezon i ten pierwszy start doszły do skutku. Wspólnie z firmą Kubala i ekipą Car Speed Racing oraz Buchti.pl Promotion załoga Kubala Rally Team zaprasza na 25. Vančík Rallysprint Kopná. Mocno liczymy na Wasz gorący doping!”

 

Krzysztof Pietruszka: „Zeszłoroczny sezon przyniósł nam ogromne emocje, ale mimo to, ciężko porównać to z tym co czuję przed zbliżającym się startem. To bez wątpienia największe wyzwanie zarówno w mojej, jak i w Szymona karierze. Już samo spojrzenie na listę startową wywołuje szybsze bicie serca, a znaleźć się w takim gronie to duże przeżycie. Zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy na początku długiej i wymagającej drogi, ale to szansa, którą wykorzystamy najlepiej jak potrafimy. Debiutujemy w klasie z doświadczonymi zawodnikami pucharu, ale po swojej stronie mamy mocnych partnerów i serwis, który ma już na swoim koncie sukcesy w Opel Adam Cup. To daje nam duży komfort przed pierwszym startem. Jesteśmy gotowi! To będzie naprawdę niesamowity weekend!”