Rallytechnology i duet Płachytka / Nowaczewski otwierają listę zgłoszeń na inaugurację Tarmac Masters 2019

Zbliżający się weekend zapowiada się naprawdę emocjonująco dla fanów rajdowej rywalizacji. W Wieliczce, już po raz trzynasty odbędzie się Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, a w niedzielę, na Dolnym Śląsku zainaugurowany zostanie cykl Tarmac Masters 2019. Impreza z bazą w miejscowości Nowa Ruda (powiat kłodzki), będzie dla ekipy Rallytechnology ważnym punktem przygotowań do nowego sezonu. Rybnicka firma przywiezie Forda Fiestę R5 dla duetu Sylwester Płachytka / Jacek Nowaczewski. Kierowca z Kłodzka od tego sezonu wraca na odcinki Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, ale to właśnie w pierwszej rundzie Tarmac Masters zadebiutuje w nowym samochodzie przed polskimi kibicami. Będzie to jednocześnie jego pierwszy start w aucie R5 na nawierzchni asfaltowej. Załoga ruszy do rywalizacji jako pierwsza na liście startowej zawierającej imponującą liczbę ponad 140 zgłoszeń.

Trasa składa się w sumie z sześciu prób rozgrywanych w trzech pętlach (OS Bieganów – 4,7 km i OS Jugów – 5,4 km). Łączny dystans to blisko 30,5 km.

Robert Gabryszewski (szef zespołu Rallytechnology): „Ogromnie nas cieszy fakt powrotu Sylwestra i Jacka, nie tylko pod namioty Rallytechnology, ale przede wszystkim do regularnego ścigania. W 2014 roku w Peugeocie 208 R2 wywalczyli wicemistrzostwo Polski w Klasie 6, a teraz będziemy naszą załogę wspierać w debiucie w najmocniejszej klasie RSMP. Sezon zapowiada się naprawdę imponująco, z mocną obsadą, więc staramy się jak najlepiej przygotować. Prace trwają, a za nami już kilka dni testów. Kolejnym punktem będzie sprawdzian w „warunkach bojowych”. W listopadzie zeszłego roku chłopaki zaprezentowali świetne tempo na szutrowych odcinkach Lausitz Rallye, więc tym bardziej nie możemy się doczekać startu w Rajdzie Świdnickim. Jestem pewien, że duet Płachytka / Nowaczewski będą walczyć o doskonały wynik.

W ten weekend skupiamy się na Tarmac Masters. Liczę na to, że kibice będą mieli ogromną satysfakcję i przyjemność z oglądania przejazdów Fiesty R5 i kibicowania naszej załodze. Do zobaczenia na odcinkach i zapraszamy do odwiedzenia naszej strefy serwisowej.”