Roman Baran w imponującej obsadzie Sternberk

Zawodnicy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski musieli zmienić swoje sportowe plany na najbliższy weekend, ale i tak kilku z nich spędzi go na wyścigowej trasie. Nie będzie to jednak Cisna, tylko zawody Ecce Homo w czeskim Sternberku. Na taki ruch zdecydował się między innymi Roman Baran, po Bieszczadzkim Wyścigu Górskim lider klasyfikacji Grupy A. Kierowca Mitsubishi Lancera Evo wzmocni skład zespołu LRacing, a najważniejszy cel to walka o punkty w Mistrzostwach Słowacji.

Roman Baran mimo kilkunastu lat regularnych startów, do tej pory jeszcze nie miał okazji zmierzyć się z podjazdem pod górę na trasie w czeskich Morawach. Ten debiut odbędzie się jednak w niezwykle widowiskowych okolicznościach. Runda słowackiego i czeskiego czempionatu połączone z piątą rundą wyścigowych Mistrzostw Europy zgromadzi na linii startu ponad 200 zawodników. W bogatej międzynarodowej obsadzie nie zabraknie ścisłej europejskiej czołówki. Na 7,8 km trasie kibice zobaczą nie tylko najszybsze i najlepsze, ale także najpiękniejsze samochody wyścigowe i formuły, współczesne i te historyczne.

Każdy kibic z Polski powinien nie tylko trzymać mocno kciuki za reprezentantów GSMP, ale przede wszystkim odwiedzić to wyjątkowe święto motoryzacji.

 

Roman Baran: „Dziś mieliśmy odbywać badanie kontrolne przed trzecią i czwartą rundą GSMP, a tymczasem przygotowujemy się do debiutu. Będę w Ecce Homo startował po raz pierwszy i już po piątku jestem pod ogromnym wrażeniem tego co tutaj widzę. Nie dziwię się temu, że ta impreza ma u naszych południowych sąsiadów tak bogatą historię i status wręcz kultowego wyścigu. Coś od lat przyciąga tutaj najlepsze zespoły z całej Europy i to dla mnie wyróżnienie, że mogę w tym roku sam się przekonać o magii tego miejsca.

Blisko 8 km trasy, po prostu usianej fragmentami o diametralnie różnej charakterystyce. Momentami jest kręto i technicznie, żeby za moment znaleźć się na drodze szerokości autostrady, albo na szybkiej prostej. Nauczyć się toru jazdy i przede wszystkim złapać odpowiedni rytm będzie niezwykle ciężko, ale mimo tego, że stało się to kosztem odwołania Cisnej, to jednak cieszę się, że nasi partnerzy dali nam szansę na nowe wyzwanie.

Pierwsze podjazdy to rozgrzewka, ale jesteśmy tu po to, żeby wywalczyć, jak najlepszy wynik i prowadzenie w Grupie A. L Racing i Jan Liptak wystawiają w Sternberku bardzo mocny skład, a to jeszcze bardziej nas motywuje!

W debiucie w Ecce Homo towarzyszyć nam będą Miasto Rzeszów – Stolica innowacji, Szik Rzeszów, Bendiks, Handlopex dystrybutor opon Paxaro, B3Studio, Cutline, MPWiK Rzeszów, L Racing Liptak, L Sport, Motul, CR-turbo.pl, Carrera, Placard, Uroczysko – noclegi Korczyna, MTD, Inter Cars, Xtreme Clutch, NGK, MTuning oraz TVP3 Rzeszów, za co już teraz serdecznie dziękuje. Mam też nadzieję, że przy trasie pojawi się wielu kibiców z Polski.”