Rzeszowski debiut VW Polo GTI R5

Chyba jeszcze nigdy, w swojej dotychczasowej historii, Rajd Rzeszowski nie wzbudzał takich emocji, jakie towarzyszyły oczekiwaniom na rozpoczęcie 29. edycji imprezy. Rajd, od sezonu 2002, nieprzerwanie obecny w Mistrzostwach Polski, po raz pierwszy, będzie pełnił rolę rundy inaugurującej sezon. To właśnie w Rzeszowie, na krętych i szybkich, asfaltowych odcinkach specjalnych rozstrzygnie się rywalizacja, o pierwsze punkty RSMP.

W tej rywalizacji nie mogło zabraknąć ekipy Rallytechnology, która do tegorocznego czempionatu staje z dwiema załogami, w nowym składzie i z nową rajdową bronią. Duety Kasperczyk / Syty i Wróblewski / Wróbel sięgnęły już w tym roku po pierwsze sportowe sukcesy, ale to właśnie na debiucie w Rzeszowie skoncentrowane były wszystkie przygotowania z pierwszej części 2020 roku. Co ciekawe będzie to dla kibiców pierwsza okazja, żeby na trasach Rajdu Rzeszowskiego, zobaczyć Volskwageny Polo GTI R5.

Kasperczyk i Syty, reprezentanci Tiger Energy Drink Rally Team otrzymali 4. numer startowy, a na odcinki ruszą, jako trzeci w kolejności. Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel z Orlen Team, w mocno obsadzonej klasie samochodów R5, na oficjalnej ceremonii startu na rzeszowskim Rynku pojawili się z „dziewiątką”.

Rallytechnology, jako urzędujący Mistrzowie Polski w Klasyfikacji Zespołów Sponsorskich, w ten weekend obok walki w klasyfikacji generalnej, będą punktować także w tej stawce. Dla ekipy z Rybnika będzie to walka o szósty tytuł z rzędu. W zespole Rallytechnology zgłoszeni są Wróblewski i Wróbel oraz powracający do RSMP Radosław Typa. Na prawy fotel Peugeota 208 R2 wsiądzie Szymon Gospodarczyk.

Robert Gabryszewski (szef zespołu Rallytechnology): W Rajdzie Rzeszowskim startujemy nieprzerwanie od 2008 roku i mamy  imprezą naprawę wiele pozytywnych wspomnień. W tym roku, gdy po raz pierwszy i miejmy nadzieję ostatni, sezon ma tak nietypową i mocno skróconą formułę, to stawka rajdu jest szczególnie wysoka. Przed nami zaledwie cztery rundy, więc trzeba mocno ruszyć, od pierwszego odcinka. Sytuacja z kalendarzem imprez sportowych może jeszcze ulec zmianie, więc tym bardziej, trzeba mieć świadomość, że w walce o tytuły będzie się liczył każdy pojedynczy punkt.

Inauguracja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2020 ma naprawdę mocną obsadę. Na takie widowiskowe otwarcie polskiego czempionatu wszyscy jednak liczyliśmy. Cieszymy się, że możemy mieć w to swój wkład, zwłaszcza, że będzie to debiut Volkswagena Polo GTi R5 na odcinkach Rajdu Rzeszowskiego, a jednocześnie po raz pierwszy w rundzie RSMP pojawią się aż dwa egzemplarze rajdówki z Hanower.

Duety Kasperczyk / Syty i Wróblewski Wróbel dali już w tym sezonie kibicom dużą dawkę emocji, a nam powody do świętowania, więc stajemy do 29. Rajdu Rzeszowskiego nie tylko mocno zmobilizowani, ale także z dużymi nadziejami na udane otwarcie. Nie ukrywam, że mamy też ogromny apetyt na szósty tytuł mistrzowski wśród zespołów sponsorskich. Wyzwań w ten weekend więc nie zabraknie. Do zobaczenia w Rzeszowie!