Sienna – wyścig wyjątkowych wspomnień Kluzy

Zaledwie kilka dni pozostało do mocno wyczekiwanego powrotu wyścigu górskiego na trasie w Siennej (6-8 września), która rozegrana zostanie, jako 11. i 12. runda sezonu. Wśród 50 ekip zgłoszonych do rywalizacji, w Czarnej Górze pojawi się również Waldemar Kluza. Reprezentant Wieliczki ścigał się już regularnie, w czasach, gdy Sienna była stałym punktem kalendarza, a ten powrót będzie już jego szóstym występem. Po raz pierwszy na Przełęczy Puchaczówka pojawił się w 2010 roku, gdy rozpoczął swoją przygodę z GSMP. Debiut na 2770 metrowej trasie przyniósł wysokie czwarte miejsce. Przez pięć sezonów w sumie trzykrotnie stawał na podium, ale zdecydowanie najbardziej udany dla Kluzy był sezon 2014, gdy zapisał na swoje konto podwójne zwycięstwo w Siennej. Była to pierwsza wygrana za kierownicą Mitsubishi Colt Evo, a zdobyte punkty dały awans do czołowej trójki w klasyfikacji generalnej.

W ten weekend Waldemar Kluza także będzie atakował powrót na podium, które utracił po problemach technicznych podczas Grand Prix Sopot-Gdynia. Na cztery rundy przed zakończeniem sezonu strata kierowcy Skody Fabia to odpowiednio 4 i 9 punktów do bezpośrednich rywali. Walka o tytuły mistrzowskie, nadal jest więc nierozstrzygnięta. W puli pozostaje nadal dużo punktów, a w Siennej stawi się cała czołowa szóstka klasyfikacji generalnej. To najlepsza rekomendacja emocji i wrażeń, jakie czekać będą na kibiców.

 

Waldemar Kluza: Z wyścigiem w Siennej kojarzy mi się wiele pozytywnych wspomnień za czasów startów w Mitsubishi. Pierwsze zwycięstwo Colta Evo miało miejsce właśnie na tamtej trasie i był to dla nas wtedy mocno dopingujący moment. Cieszę się z powrotu tych zawodów, a po Sopocie w całym zespole pozostało dużo sportowej złości. Wypadliśmy poza czołową trójkę i nasz cel na ten weekend to właśnie wrócić na podium. W sezonie 2014 tak się stało, więc postaramy się to w tym roku powtórzyć.

 Sezon nie układa się zbytnio po naszej myśli, ale przed nami jeszcze cztery rundy i wiele do zyskania, więc nie składamy broni i walczymy w najbliższy weekend, na który serdecznie Was wszystkich zapraszam. W Czarnej Górze wspierać nas będą tradycyjnie: ROWE Motor Oil, Stalco, Jania Construction, GT-Bergmann, AutoCzesciValdi.pl, Profiko, UMA Fotografia oraz Buchti.pl Promotion.