Silny skład Car Speed Racing na inaugurację Mistrzostw Śląska

Otwarcie tegorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska 2018 będzie miało szczególny charakter. Wszystko za sprawą rozgrywanego po raz pierwszy Rajdu Baborowa. Kalendarz śląskiego cyklu składać się będzie z sześciu rund, a dużą nowością będzie dołączenie dwóch nowych imprez. Obszar rozgrywanych rajdów rozszerza się więc na trzy województwa: śląskie, małopolskie i właśnie opolskie. Areną zmagań będzie łącznie 7 odcinków specjalnych o łącznej długości 47 km. Pierwsze sportowe emocje na zawodników i kibiców czekają już w piątek na wytyczonym w centrum Baborowa wieczornego odcinka miejskiego (1,65 km).  

Sobota to trzy pętle, z których każda składać się będzie z dwóch prób sportowych. Atrakcją zawodów będzie na pewno malownicza sceneria sadów, wśród których wytyczono trasę rajdu. Pierwszy OS Jonagold będzie miał długość 8,06 km, a OS Idared to 7,29 km.

Do rywalizacji w pierwszej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska staną łącznie 54 załogi, a cztery z nich obsługiwane będą przez cieszyńską stajnię Car Speed Racing. Trzeci numer startowy otrzymali Szymon Żarłok i Krzysztof Pietruszka (Honda Civic VTi), którzy powalczą z dziewięcioma konkurentami w klasie RO 2. Adam Wrocławski / Marek Dobrowolski, trzecia załoga RO 1 minionego sezonu RSMŚl, w tym roku ponownie wsiadają do Renault Clio. Ich klasa będzie najmocniej obsadzona spośród wszystkich w tym rajdzie (16 zgłoszeń). Dwa pozostałe duety ze składu ekipy Car Speed Racing to Mateusz Gołek / Jacek Spentany (Peugeot 208 R2) i Sebastian Teter / Bożydar Grzywaczewski, którzy wsiadają do Renault Clio. Obydwa duety zmierzą się ze sobą w klasie Gość 2WD. W strefie serwisowej będzie można zobaczyć także Peugeota 208 Arkadiusza Lechoszesta, który w swojej domowej imprezie gościnnie dołączy do stawki na odcinku miejskim.

Damian Kargol (szef Car Speed Racing): „W dwóch tegorocznych startach obsługiwaliśmy po jedną załogę, ale teraz nasz sezon naprawdę nabiera tempa. Cztery samochody w stawce rajdu i Peugeot Arka w jeździe pokazowej – z takim składem w Baborowie zainaugurujemy Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska 2018. W ten weekend nowy będzie nie tylko sezon, ale przede wszystkim cały rajd i jego odcinki specjalne. Tutaj żadna z załóg nie będzie mieć przewagi doświadczenia z poprzednich edycji, a kluczowe będą umiejętności i dopracowany opis. Asfaltowe odcinki zapowiadają się na bardzo szybkie i wymagające, z dużą ilością szczytów i krętych fragmentów, a do tego mamy jeszcze 800 metrów szutru. To mieszanka, która zapowiada weekend pełen wrażeń.

W naszym składzie mamy załogi, które mogą walczyć o czołowe miejsca w rajdzie i w swoich klasach, a więc dla nas emocji nie zabraknie. Cieszymy się na kolejny rok współpracy z Szymonem Żarłokiem, Adamem Wrocławskim, Mateuszem Gołkiem i na pierwszy wspólny start z Sebastianem. W piątek dołączy do nas również Arek, a wszyscy liczymy na bardzo pozytywne otwarcie w RSMŚl. Zapraszamy na 1. Rajd Baborowa!”