Szymon Żarłok i Krzysztof Pietruszka w Gorlicach wracają do walki

W najbliższy weekend Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska po raz pierwszy zawitają do Gorlic. Na liście zgłoszeń piątej i przedostatniej rundy cyklu znalazło się w sumie 70 załóg. Drugi numer startowy przydzielono Szymonowi Żarłokowi i Krzysztofowi Pietruszce. Po wypadku na ostatnim odcinku specjalnym Rajdu Wisły nie ma już śladu, a reprezentanci Kubala Rally Team wracają do rywalizacji w pełni gotowi do kolejnego rajdowego wyzwania.

Mimo przygody we wrześniowej rundzie duet utrzymał swoją pozycje i na dwie rundy przed końcem sezonu są najbliżej liderów – Damiana Kostki i Mateusza Martynka. Dwie załogi Hond Civic dzieli aż 37 punktów, ale w puli, łącznie z bonusami za Power Stage, pozostaje nadal 60, więc walka o najważniejszy laur Mistrzostw Śląska jest jeszcze kwestią otwartą.

Żarłok i Pietruszka muszą też kontrolować poczynania rywali, ponieważ za ich plecami znajduje się mocna grupa pretendentów do awansu do czołowej trójki. To oznacza, że układ sił na mecie w Gorlicach może być kluczowy dla rozstrzygnięć sezonu. Na sześciu odcinkach specjalnych liczących blisko 45 km szykuje się więc wyjątkowo zacięta rywalizacja.

Szymon Żarłok: „Nie tak wyobrażaliśmy sobie wejście w drugą część sezonu, ale na szczęście wydarzenia z Rajdu Wisły zostały już tylko wspomnieniem. Dzięki zaangażowaniu partnerów i pomocy wielu ludzi udało się odbudować naszą Hondę i jesteśmy gotowi, żeby stanąć na starcie w Gorlicach. Damian i Mateusz mocno nam odskoczyli w klasyfikacji. W bezpośredniej walce, jeśli utrzymają takie tempo. nie odrobimy takiej straty. Mimo przygody utrzymaliśmy drugie miejsce, więc nadal mamy o co walczyć i z takim też nastawieniem przygotowujemy się do rajdu.

Na pewno nie możemy sobie pozwolić już na żaden błąd, więc musimy pojechać mądrze. Utrzymanie drugiego stopnia podium generalki to nasz priorytet, ale chcemy dobrą jazdą podziękować wszystkim za wysiłek, jaki podjęli, żebyśmy mogli wrócić na odcinki. Na odcinkach 4. Rajdu Grodzkiego wspierać nas będą nasi stali partnerzy: firmy Kubala i QBL, a swoim zapleczem serwisowym ekipa Car Speed Racing. Postaramy się stawić czoła Damianowi i Mateuszowi.”