Tomasz Fliśnik i Małgorzata Fliśnik w stawce Rajdu Żubrów

Dla Tomasza Fliśnika szykuje się kolejny weekend spędzony za kierownicą Mitsubishi Lancera. Okazja jest szczególna, ponieważ będzie to jeden z najstarszych rajdów w naszym kraju. Mowa bowiem o Rajdzie Żubrów, który drugi rok z rzędu zagościł w Zakopanem. Wyjątkowy będzie również skład załogi, ponieważ w rolę pilota pełnić będzie żona Tomka, Małgorzata Fliśnik.

Duet zgłosił się do klasy Open, w której zobaczymy łącznie 13 samochodów. Na linii startu obok Hotelu Mercure Kasprowy staną 83 załogi z polski, ale nie zabraknie też mocnej grupy gości z zagranicy. Do pokonania będzie 10 prób podzielonych na trzy pętle, o dystansie ponad 19 km. Trasa mocno przypomina tą z zeszłorocznej, 51. edycji imprezy, a więc nie zabraknie jazdy po krętych, górzystych i wymagających technicznie odcinkach specjalnych. To, w połączeniu z ciekawą listą zgłoszeń, w której nie brakuje pięknych samochodów i ciekawych osobowości sportu i kultury, daje gwarancje, że do Zakopanego po raz kolejny zawitała niepowtarzalna impreza.

Tomasz Fliśnik: „Rajd Żubrów to będzie dla mnie nowe doświadczenie. To impreza, w której sam fakt udziału sprawia wiele satysfakcji. Przede wszystkim właśnie liczę na to, że będzie to ogromna przyjemność zmierzyć się z tak niepowtarzalnym gronem kierowców. Cieszę się też, że będziemy mogli te emocje dzielić z Gosią.

Na zapoznaniu odcinki specjalne wyglądały naprawdę okazale. Są zróżnicowane i wymagające technicznie, więc dzień zapowiada się ciekawie. Jest sporo krętych fragmentów i szczytów, ale nie brakuje też szybkich partii. Mamy do dyspozycji samochód idealny na takie trasy, więc już nie mogę się doczekać startu. Zapowiada się naprawdę ciekawy dzień. Zapraszam wszystkich na Rajd Żubrów.”­­­