Tomasz Fliśnik i Zbigniew Cieślar wspólnie na starcie Cieszyńskiej Barbórki

W najbliższy weekend Tomasz Fliśnik wraca na odcinki specjalne. Po debiucie na Rajdzie Grodzkim, teraz po raz drugi zobaczymy go w Peugeocie 208 R2. Na trasach 44. Rajdu Cieszyńska Barbórka, pilotem zawodnika z Wieliczki będzie Zbigniew Cieślar, który w ten sposób pojawi sią na odcinkach popularnej „Cieszynki” już 19 raz!

Duet Fliśnik / Cieślar zgłosił Peugeota w klasie RO, a podobnie, jak w starcie w Gorlicach, samochód pochodzi ze stajni EvoTech. Na liście zgłoszeń liczącej 67 załóg przydzielono im 28 numer startowy. Do walki ruszą już w piątkowy wieczór, a na otwarcie finałowej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska na zawodników czeka 1,2 km odcinek specjalny wytyczony na ulicach miasta i na terenie Browaru Zamkowego w Cieszynie. Sobota to „Cieszynka” w klasycznym wydaniu z dwoma wymagającymi próbami, zaplanowanymi w trzech pętlach. W Barbórce Cieszyńskiej nie mogło zabraknąć ceremonii mety na Rynku w Cieszynie, na który zawodnicy zaczną zjeżdżać kilka minut po 15. 

Tomasz Fliśnik: „Na koniec sezonu 2018 czeka na mnie wymagające rajdowe wyzwanie. Perspektywa startu  w rajdzie o tak bogatej tradycji, to cenne doświadczenie, z które postaram się czerpać jak najwięcej. Dla mnie wszystko w ten weekend będzie nowe, ale cieszę się, że będę miał na fotelu pilota Zbigniewa Cieślara, który jak mało kto zna specyfikę  Barbórki. Sam, jako pilot i kierowca startował tutaj już blisko 20 razy, więc jego pomoc będzie nieoceniona. 

W Rajdzie Grodzkim nie miałem szansy zbyt długo nacieszyć się jazdą Peugeotem, ale teraz zamierzam to wszystko nadrobić. Wiem, że w Cieszynie karty lubi rozdawać pogoda, a że temperatury spadają, to bardzo możliwe, że aura sprawi nam niespodziankę. Przekonamy się w weekend, ale ja przede wszystkim liczę na duża frajdę z jazdy i że z każdą pętlą tempo będzie coraz lepsze. 

Wspólnie z Delikatesami Metro oraz, stajnią EvoTech i Buchti.pl Promotion liczymy na Wasze mocna zaciśnięte kciuki. Do zobaczenia na odcinkach Rajdu Cieszyńska Barbórka.”