Tomasz Fliśnik po GSMP Korczyna – podwójne zwycięstwo na koniec sezonu

W minioną niedzielę zakończyły się Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski 2018. W finałowym weekendzie wyścigowym na 4,5 km trasie GSMP Prządki wystartowało w sumie 55 kierowców. O ostatnie punkty sezonu walczył także Tomasz Fliśnik i zawodnik z Wieliczki zanotował doskonały powrót do Korczyny. Co ważniejsze, był to jednocześnie jeden z najlepszych wyników w całym dorobku sezonu. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę uplasował się na najwyższym stopniu podium w klasie E-I+2000 4×4 (45).

Zdobyty w ten sposób komplet punktów nie wystarczył niestety do wyprzedzenia Tomasza Terlikowskiego w klasyfikacji rocznej, ale był dla Tomka Fliśnika pięknym zwieńczeniem sezonu. Kierowca Mitsubishi Lancera Evo VI w ten weekend oddał swojemu rywalowi w Fordzie Fiesta Proto, tylko jeden podjazd, a co najważniejsze, był najszybszy na wszystkich podjazdach wyścigowych. Na trzech z nich zanotował czasy przejazdu w czołowej dziesiątce „generalki”. Bilans sezonu to dziesięć ukończonych rund, 5 zwycięstw i 68 punktów, które dały reprezentantowi MetroMotorsport drugie miejsce w klasie.

Cały zespół od maja i pierwszego startu zrobił duży progres, a włożona praca przełożyła się na coraz lepsze wyniki. Nie pozostaje nic, jak czekać na nowy sezon GSMP, w którym na pewno zobaczymy Tomasza Fliśnika i Lancera Evo w barwach Delikatesów Metro i High-Tec.     

Tomasz Fliśnik: „Można powiedzieć, że w ten weekend mieliśmy dwa różne wyścigi. Cieszy, że niezależnie od warunków, w deszczu czy na suchej nawierzchni utrzymywaliśmy dobre tempo. Z jazdy na mokrej trasie jestem szczególnie zadowolony, bo tu zrobiłem chyba największe postępy. Tegoroczna  Korczyna nie pozwoliła nam się nudzić, a nie zabrakło też nerwowych momentów. Nie osiągnąłbym tego wyniku, gdyby nie perfekcyjna praca Piotrka i Wieśka. Dla mnie to mistrzostwo świata, jak w tak krótkim czasie można sobie poradzić z naprawą i wymianą skrzyni biegów. Po prostu wielkie dzięki Panowie za Korczynę i cały ten sezon.

To był dla nas przede wszystkim rok powrotu do GSMP, więc zbierania nowych doświadczeń w Lancerze. Początki były trudne, ale w każdym wyścigu staraliśmy się dać z siebie 100% i mam nadzieję, że moja jazda coraz bardziej się podobała kibicom. W Korczynie w pięknym stylu pożegnaliśmy się z GSMP 2018. Już mogę potwierdzić, że widzimy się w 2019, w kolejnym sezonie za kierownicą Lancera. Wiem, że kilku kierowców planuje dołączyć do naszej klasy, więc zapowiada się naprawdę ciekawie.

 Wspólnie z głównym partnerem Delikatesami Metro¸ z ekipą High-Tec i Buchti.pl Promotion dziękujemy Wam za emocje tych pięciu wyścigowych miesięcy. Ja dziękuje wszystkim, którzy pomogli mi wrócić do GSMP. Osobne podziękowania należą się kibicom z Wieliczki, którzy jeździli na każde zawody i zawsze mocno mnie dopingowali!”