W Banovcach będziemy walczyć o zwycięstwo

Otwarcie drugiej części sezonu wyścigów górskich zapowiada się wyjątkowo widowiskowo. Podobnie, jak podczas Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego, Mistrzostwa Polski zostaną rozegrane równocześnie z Mistrzostwami Słowacji, ale tym razem dojdzie do pojedynku na słowackiej trasie, gdzie gospodarzami będą nasi południowi sąsiedzi. Do rywalizacji staną czołowi zawodnicy tych dwóch narodowych cykli, a minione lata pokazały, że sięgnąć po zwycięstwo na trasie Jankov Vrsok jest wyjątkowo trudno.

Waldemar Kluza ma na swoim koncie najwięcej zwycięstw w sezonie 2017 – w tym roku aż czterokrotnie stawał na najwyższym stopniu podium. Do Banovców kierowca z Wieliczki przyjedzie, jako lider klasyfikacji generalnej. Duet Kluza i Skoda Fabia S2000 będzie z pewnością jednym z faworytów do zwycięstwa na trasie Jankov Vrsok, ale wśród 105 zgłoszeń, grupa kierowców którzy aspirują do wygranej jest wyjątkowo mocna. Wszystko rozstrzygnie się na czterech podjazdach wyścigowych, podzielonych na dwie rundy, które odbędą się już w najbliższy weekend, pomiędzy 28 i 30 lipca.

Waldek Kluza: „Wkraczamy w drugą połowę sezonu bardzo zmotywowani, żeby sięgnąć w Banovcach po kolejne zwycięstwo. Po Limanowej objęliśmy prowadzenie, więc zrobiliśmy ważny krok, ale to sprawia, że musimy jeszcze mocniej pracować. Przed nami sześć rund i dużo punkt do zdobycia, których rywale na pewno łatwo nie oddadzą. Czeka na nas w ten weekend jedna z najciekawszych i najlepszych tras. Nie ma tutaj dużych prędkości, ale jedzie się niemal cały czas zakręt w zakręt. Część z łuków jest dodatkowo wyprofilowana, co daje jeszcze bardziej niesamowite wrażenia z jazdy. Ta trasa ma też swoje niespodzianki, na które trzeba szczególnie uważać – wysokie krawężniki wyjątkowo mocno tutaj przyciągać. O tym, jak bardzo stroma jest ta trasa można się przekonać próbując pokonać ją na piechotę. Podziwiam kibiców, którzy się tego podejmują, bo naprawdę  trzeba mieć kondycję.

To wszystko sprawia, że Banovce oferują zawodnikom wyzwanie i emocje szczególnego rodzaju. Słowacy na swoim terenie też są wyjątkowo wymagający. Czeka nas naprawdę ciekawy weekend. Będziemy walczyć o każdy punkt. Wiem, że jesteśmy dobrze przygotowani, więc cały zespół da z siebie wszystko. Bardzo liczę na wasze mocno zaciśnięte kciuki!

Wspólnie z Solne Miasto Wieliczka, Powiat Wielicki, Stalco, Jania Construction, ROWE Motor Oil, AutoCzesciValdi.pl, Rexteam oraz Buchti.pl Promotion serdecznie zapraszam w ten weekend do Banovców.”