Waldek Kluza będzie walczył o rekord nowej trasy w Magurze

Po blisko czterdziestu dniach przerwy od Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego wracamy do rywalizacji w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski 2017. Już w ten weekend polska czołówka zmierzy się w walce na GSMP Magura Małastowska. Zawody z bazą w Gorlicach odbędą się w tym roku po raz czwarty, a na zawodników i kibiców czeka niespodzianka. Dzięki przesunięciu linii startu długość trasy wzrosła do 3610 metrów i liczy teraz w sumie 25 zakrętów.

Kibice podczas dwóch wyścigowych dni będą mogli zobaczyć łącznie 63 kierowców, którzy pojawili się na liście zgłoszeń 3. i 4. rundy cyklu. W tym gronie znalazł się również Waldemar Kluza, który wystartuje za kierownicą swojej nowej wyścigowej broni – Skody Fabia S2000. Kierowca reprezentujący Wieliczkę startował dwukrotnie w trzech dotychczasowych edycjach tej imprezy, a w 2014 roku sięgnął po podwójne zwycięstwo. W ten sposób stał się również autorem pierwszego rekordu trasy w Magurze Małastowskiej.

W tym roku po zmianie konfiguracji trasy, najlepszy czas przejazdu z weekendu znów stanie się oficjalnym rekordem. Pretendentów do tego miana w stawce jest kilku, bo do rywalizacji staną między innymi Dubai, Kluza i Szepieniec, czyli wszyscy z dotychczasowych zwycięzców rund w Magurze. Jeśli Waldek i Skoda zaprezentują tempo podobne do tego z Załuża, to rywalizacja o podium będzie naprawdę widowiskowa. W tej walce wspierać Waldka będą ponownie Solne Miasto Wieliczka i  Powiat Wielicki oraz firmy StalcoJania ConstructionAutoCzesciValdi.pl i Buchti.pl Promotion.

Waldek Kluza: „Magura to najmłodszy wyścig w całym cyklu, ale zdobył już liczną grupę fanów, do których ja również należę. Bardzo dobrze się tu czuje i zawsze chętnie wracam. Trasa jest naprawdę wymagająca i ma kilka miejsc, gdzie oprócz umiejętności wyjątkowo ważna jest odwaga i zaufanie do samego siebie. Przejście przez szczyt to chyba jedno z najbardziej charakterystycznych zakrętów w sezonie. Cała trasa ma ogólnie rajdowy charakter, co mi osobiście bardzo pasuje.

Wiem, jak smakuje tutaj zwycięstwo i rekord, więc taki jest nasz tegoroczny cel. Mamy mocnych rywali, ale to jeszcze bardziej mnie motywuje. Po Załużu, mimo że zaczęliśmy sezon od wygranej, to mamy duży niedosyt. Zespół Rexteam usunął już te problemy i wspólnie ze Skodą w ten weekend damy siebie wszystko. 

Dziękuje partnerom: Solne Miasto Wieliczka i Powiat WielickiStalcoJania ConstructionAutoCzesciValdi.pl oraz Buchti.pl Promotion, że mogę ponownie liczyć na ich wsparcie. Zapraszam do Gorlic i na GSMP Magura 2017.”

Foto:  Grzegorz Kozera