Waldemar Kluza i Daniel Stawiarski sięgają po zwycięstwo

Jedenasta edycja Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza okazała się bardzo szczęśliwa dla załogi Waldemar Kluza i Daniel Stawiarski. W swoim ósmym starcie w domowej imprezie, w tym roku kierowca z Wieliczki nie dał szans swoim rywalom i sięgnął po zwycięstwo. Duet objął prowadzenie po przejeździe wieczornego odcinka Wieliczka Rynek i prowadzenia nie oddał już do mety. Sukces przypieczętowało wygranie dwóch pierwszych z trzech zaplanowanych na niedzielę odcinków specjalnych, na których kierowca Forda Fiesty wypracował 6,7 sekundy przewagi nad drugą w klasyfikacji załogą Mateusz Lisowski / Dariusz Burkat (Ford Fiesta Proto) – zeszłorocznymi triumfatorami Memoriału. Podium uzupełnili Andrzej Szepieniec i Jarosław Zawadzki (Mitsubishi Lancer Evo IX). Reprezentujący Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski Filip Nivette / Kamil Heller (Ford Fiesta) dotarli do mety na czwartym miejscu, 10,6 sekundy za podium.

Waldemar Kluza:„Przez wszystkie te lata startów w Memoriale lista przygód i problemów, jakie nas tu spotykały zrobiła się naprawdę długa. Kilka razy byliśmy naprawdę blisko dobrego wyniku, ale na mecie bywało różnie. Również dlatego, ten wynik smakuje tak dobrze. Jestem naprawdę szczęśliwy, że wywalczyliśmy to zwycięstwo, w moim mieście, przed kibicami, wśród których jest tak dużo moich znajomych i przyjaciół. Mówię wywalczyliśmy, bo na tych 32 kilometrach ważny był każdy zakręt i bardzo trzeba było pilnować tempa konkurentów. Stajemy na podium razem z bardzo doświadczonymi i szybkimi kierowcami, którzy nawet na moment nie pozwolili nam zwolnić tempa.

W ten weekend jednak wszystko było po naszej stronie. Dziś już w pełni dogadałem się z samochodem, który spisywał się doskonale, zwłaszcza na szybkich i bardzo śliskich partiach. To co ważne, nie popełniliśmy błędu i konsekwentnie utrzymaliśmy swoje tempo – jazda była skuteczna i dała nam z Danielem masę frajdy.

Bardzo serdecznie dziękuje wszystkim, dzięki którym ten start i sukces stał się faktem. Naszym partnerom, sponsorom i przede wszystkim kibicom, którzy mocno nas wspierali przy trasie i na strefie. Od dawna marzyłem o takim otwarciu sezonu i mam nadzieję, że przyniesie to na ten rok dużo dobrego. To nasza wspólna wygrana!!”

W Memoriale załogę Kluza / Stawiarski wspierać będą: ProfiAuto, Stalco, TRW, AutoCzesciValdi.pl, Vacat Serwis, Rally-Tech.pl, Planeta-Budowlana.pl oraz Buchti.pl Promotion i portal GSMP.pl

Foto: UMA Agnieszka Wołkowicz